Béčko vítězem KPII před posledním kolem

Benátky nad Jizerou Kutná Hora

V tomto duelu jsme po podzimním selhání na půdě soupeře, kde jsme dvakrát prohráli, věřili v lepší výkon, který nám předešlou ztrátu vykompenzuje. A povedlo se. Soupeře jsme nepustili k výraznějšímu úniku v žádném setu a vítězství si pohlídali v poměru setů 3:0. V druhém zápasu jsme i se střídáním dvou hráčů v našem kádru nepolevili v tlaku a ve stejné režii si došli opět pro vítězství ve třech setech.

Brandýs nad Labem – Benátky nad Jizerou

Brandýs letos potrápil silnější soupeře a obavy z posledního venkovního derby v této sezóně tak byly na místě. Přece jen se hrálo o body, které budou rozhodující pro závěr soutěže, a každé zaváhání by znamenalo nejistotu do posledního kola. Počasí bylo na sobotní den přímo ukázkové a za hvizdu paní rozhodčí se hrál celkem fajn volejbal. Sety byly v naší režii vyjma prvního setu druhého zápasu, do kterého jsme nastoupili s naprostou pohodou – po hladkém vítězství 3:0 v prvním zápase, posilněni klobásou a pivem a v neposlední řadě oslněni výkony dobrovolných hasiček koupajících se až po krk ve vodě a následně stříkajících plným proudem na terč na vedlejší hasičské soutěži 🙂 Individuálními chybami jsme došli do koncovky za nepříznivého stavu 19:24. Odpověděli jsme ale jasně. Set jsme i tak dokázali vyhrát a ve zbývajících dvou jsme již nepolevili a získali tak v součtu 6 důležitých bodů! Ještě před odjezdem byl navíc zveřejněn výsledek utkání mezi Mělníkem a Kolínem. Ve druhém zápase vyhrál Kolín a Mělník tak ztratil tři klíčové body, které ho připravily, nehledě na poslední kolo, o celkové prvenství. Benátky tak mohou předčasně slavit první místo!