EX-M: Bez bodu z Ústí (1:3)

PEREX – V 17. kole přijelo do Benátek Ústí, které hraje letos proti minulým sezónám velice dobře, a dokonce ve čtvrtek dokázalo ve čtvrtfinále ČP zvítězit na horké půdě Kladna 3:1 a o postup do semifinále podlehlo až ve zlatém setu 26:28! To domácí VK Benátky nad Jizerou se doslova letos v extralize trápí. A nutně potřebují bodovat, aby se vyhnuly baráži s vítězem 1. ligy. Do týmu se dokonce vrátil i bývalý reprezentant Aleš Dittrich, který opustil krajský přebor druhé třídy, kde na podzim hrál za Mladou Boleslav. Dnešní utkání nakonec vybojovali hráči Ústí nad Labem po 79 minutách zvítězili 1:3.

VK Benátky nad Jizerou – SK Volejbal Ústí Nad Labem 1:3 (19:25,25:27,25:17,23:25)

Rozhodčí: Michal Kostka a Petr Němeček

Počet diváků: 260

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dittrich, Celerýn, Ticháček, Hudák, Nesvačil M., Pietkiewicz, libero: Sadílek

Střídali: Vachoušek, Nesvačil F., Rybníček

Hosté:   Prajzler, Bartůněk L., Vanags, Vodvárka, Kramár, Voth, libero: Pondělíček, Kořínek. Střídali: Bartůněk V., Tibitanzl, Průcha, Šulava

Vyjádření:

Domácí:

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Musím pogratulovat Ústí k vítězství. První set byl z naší strany rozpačitý, nedařil se nám servis, následně jsme nedokázali ubránit útok soupeře. Druhý a třetí set byl už podstatně lepší, vyrovnanější. Dokázali jsme dobře přihrát, roztrhat ústeckou obranu a skládat míče na zem. Bohužel poslední set se vrátil do starých kolejí, že nedokážeme dohrát ubráněné balóny. Nedokázali jsme v nejdůležitějších chvílích ubránit soupeřovi útočníky. A bohužel v koncovkách jsme prohráli a jsme opět bez bodu.

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): Myslím si, že jsme o výsledek bojovali. Bohužel jsme nezvládli dvě koncovky setů, které jsou v takových zápasech rozhodující.  Myslím si, že střídání se nám povedlo. Rybníček s Vachouškem tomu dnes pomohli. Ale bohužel výsledek je zase za 0 bodů.

Hosté:

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí Nad Labem): Myslím si, že první dva sety jsme hráli zkrátka sebevědomě. Pak nám to začalo v koncovce druhého setu haprovat. Benátky ve třetím setu začaly tlačit na pilu a my jsme znervózněli. Nedokázali jsme ubránit Rybníčka, který byl na můj vkus až moc úspěšný. Chtěli jsme tady vyhrát za tři body, a to se nám nakonec povedlo.

Petr Brom (trenér SK Volejbal Ústí Nad Labem): Z naší strany to bylo hrozné utkání. Díky Bohu, že jsme vyhráli za tři body, ale určitě nemůžeme být s výkonem dnes spokojeni.

Popis utkání:

Po vyrovnaném úvodu se podařilo hostům po prvním TT  bodově odskočit po přešlapu benáteckého hráče a několika úspěšných smečích Filipa Kramára (8:11). Domácí blokem rychle snižují náskok (10:11 – Martin Hudák), ale na kvalitní podání již domácí nedokázali najít protizbraň a hosté s velkým bodovým náskokem spěchají do koncovky setu (10:14 – eso Luboš Bartůněk, 11:16 eso Toms Vanags, 13:20 eso Filip Kramár). Po přesně sehraném signálu středem (Luboš Bartůněk – Jan Vodvárka) se hostů daří za stavu 17:24 získat první setbol utkání. Zkažené podání (Toms Vanags) a úspěšná smeč Benátek (Pawel Pietkiewicz) oddaluje konec první sady, ale když se kapitán Ústí z nouzové nahrávky se prosazuje přes benátecký blok, je konec první sady a hosté se ujímají vedení 0:1 na sety.

Druhý set již byl velmi vyrovnaný. Obě družstva se postupně přetahovala o vedení. Jenom škoda, že v tomto setu se nedařilo rozhodčím. Spousta chyb na obou stranách přivádělo oba celky do stresových situací a víc se diskutovalo, než hrálo. Ještě za stavu 17:14 po smeči Ústí do autu (Vít Bartůněk) měli domácí velice slušný náskok, ale set se jim do vítězné koncovky dotáhnout nepodařilo. Hosté se opírali o svého kapitána (Filip Kramár), který byl na síti nechytatelný a když se přidalo pár přísně odpískaných nečistých hraní na straně Benátek, dokázali hosté jít do vedení již za stavu 20:21. Své vedení si udrželi pravidelným otáčením až do proměněného setbolu za stavu 25:27 (Benátky útočily do autu).

Až ve třetím setu se podařilo Benátkám pořádně zabrat. Lví podíl na tom mělo nepříjemné podání Aleše Dittricha, který pěti body v řadě získává pro domácí velmi slušné vedení (9:4). Hostům se již nepodařilo Benátky bodově dostihnout. Rozhodující náskok ve třetím setu přichází při podání Jakuba Rybníčka (18:10 blok Aleš Dittrich, 19:10 eso) a po útoku hostí do autu se i domácí radují ze setbolu (24:16 – Filip Kramár aut). Zkažené podání Martina Hudáka oddaluje konec setu, ale v další rozehře z hlavního kůlu se nemýlí Stanislav Vachoušek a Benátky snižují na 1:2 na sety.

Ve čtvrtém setu měli vetší štěstí v koncovce hosté, kteří velmi těsně zvítězili. Po celý čtvrtý set bylo na ukazateli skóre velmi vyrovnané. Obě družstva se střídala v jedno, až dvoubodovém vedení. Ještě za stavu 23:23 (blok Aleš Dittrich) by si nikdo nevsadil o vítězi setu. Po dlouhé mezihře hosté získávají první mečbol (Filip Kramár ze zadní zóny) a ujímají se vedení 23:24. První mečbol se hostům podařilo proměnit blokem, když se štěstím zablokovali domácího diagonálního smečaře a z Benátek si odvážejí plný počet bodů za vítězství 1:3.

Autor: Zdeněk ŠOLC