EX-M: Bod ze čtvrtečního utkání s Kladnem

V krátkém sledu za sebou se v naší nejvyšší soutěži UNIQA volejbalové extralize mužů 2018/19 střetávají družstva Benátek a Kladna. Termín stanovený volejbalovým svazem na 29. 12. 2018 se družstvům nezamlouval, tak se vedení klubů domluvilo na předehrávce 14. kola na dnešní den. Na Kladně 13. 10. 2018 svěřencům Vladimíra Němečka zápas vůbec nevyšel, když prohráli ve třech setech za pouhých 66 minut. Na domácí palubovce se pokusily Benátky o zázrak, nepříznivý stav 0:2 na sety dokázaly vyrovnat, ale v tiebreaku nedokázaly zpracovat dělové podání staronové posily Kladna Davida Konečného a to nakonec rozhodlo. Přesto zaslouží celý tým a hlavně výborné domácího publikum velkou pochvalu, to ovšem neplatí pro kladenské diváky, za jejich chování by příště neměli být vůbec do haly vpuštěni.

VK Benátky nad Jizerou – Kladno volejbal cz 2:3 (20:25, 17:25, 25:16, 25:23, 10:15)

 

Fotogalerie: ZDE

 

Rozhodčí: René Činátl a Matěj Dmejchal

Počet diváků: 325

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Ticháček, Hudák, Indra, Rojas, Gryuk, Celerýn, libero Kunc. Střídali: Sukuba, Piskáček, Nesvačil

Hosté: Hýský, Zajíček, Habr, Vemič, Sobotka, Konečný, libero Moník. Střídali: Blažek, Martinez, Vostárek

Vyjádření:

Domácí:

Michal Sukuba (kapitán domácích): „Dnešní utkání se mi velice líbilo. Škoda prvního setu, který jsme velmi dobře rozehráli a do koncovky jsme šli s mírným vedením. Hosté v koncovce zatlačili servisem a tím jsme ho prohráli. Potom jsme se zlepšili. V jednotlivých setech rozhodoval hlavně servis. Kdo víc zatlačil na servis, tak ten set vyhrál. My jsme začali špatně tiebreak. Potom se nám ho to již nepodařilo dotáhnout. Jinak si myslím, že to byl hezký zápas od nás.“

Vladimír Němeček (trenér domácích): „Dramatické utkání to určitě bylo. Já jsem velmi rád, že jsme se nesložili po prvních dvou prohraných setech. Myslím si, že i v těch dvou prohraných setech jsme podali bojovný výkon, ale Kladno ukázalo, že má vynikající servis, o který se prostě opřelo v těch důležitých momentech zápasu.“

Hosté:

Tomáš Hýský (kapitán hostů): „Dnešní zápas jsem vnímal tak, že jsme dělali přesně to, co jsme měli, což se nám ty poslední venkovní zápasy nestávalo. Na Odolce, ani ve Zlíně. Tím tam vznilky vlastně ty tiebreaky. A dnes to na mě působilo, že jsme neúspěšní na útoku. Drželi jsme taktické pokyny, nekazili jsme tolik servisů, dávali jsme velmi dobré servisy, plachty kam jsme chtěli, myslím si, že i blok byl dnes kvalitní, ale prostě tomu dnes chyběl úspěšný útok. Musíme na sobě stále makat. Nechci říkat, že je začátek sezóny, už máme za sebou pátý zápas a už to musí být někde na té naší hře znát. Už spolu makáme nějaký měsíc a už se to musí začít projevovat.“

Milan Fortuník (trenér hostů): „Zdálo se mi, že jsme celý zápas nervózní. Ani nevím, z čeho ta nervozita pramenila. Po dvou námi vyhraných setech se Benátky trochu zlepšily a my jsme začali tradičně vyklízet pole. O to cennější pro nás je to, že jsme té panice nepodlehli v pátém rozhodujícím setu.“

Popis utkání:

Po vyrovnaném začátku utkání přichází na podání David Konečný a po dvou jeho esech si domácí trenér Vladimír Němeček bere první oddechový čas (5:9). Další tvrdé podání posílá Kladno do pětibodového vedení (5:10). Po bloku Adama Zajíčka hosté zvyšují svůj náskok (6:12). Až při podání Martina Ticháčka se na síti prosazuje Patrik Inda (9:12). Za stavu 12:13 si bere i trenér hostů Milan Fortuník svůj oddechový čas, protože se 2x na síti prosadil Venezuelan Andy Rojas. Po time přichází eso i na straně Benátek (Martin Hudák) a je vyrovnáno 13:13. Do nepatrného vedení se domácí dostávají po dalším přímém bodu z podání 14:13. Bohužel vedení netrvalo dlouho, útok do autu posílá zpět do nepatrného vedení Kladno. Druhý time hostů přichází po krásném bloku domácích (Andy Rojas) a máme tu opět obrat – domácí již vedenou o dva body 17:15. Další blok Benátek (O. Gryuk) a na ukazateli svítí stav 18:15. Vedení Benátek se rychle rozplynulo při tvrdém podání Vladimíra Sobotky, který zaznamenává dvě čistá esa přesně na lajnu vedle čárového rozhodčího a máme tu i druhý time na straně domácích (19:19). Vladimír Sobotka svým podáním dotáhl tým až k prvnímu setbolu prvního setu. Ten Kladno kazí na podání, ale druhý již signálem středem proměňuje Adam Zajíček.

V druhém setu se po sporném esu Filipa Habra Kladno ujímá vedení (1:4). Patrik Indra snižuje přímým bodem z podání na 3:4. Tříbodové vedení si hosté berou zpět dobře postaveným blokem (Vladimír Sobotka – 3:6). Až za stavu 9:10 (blok Andy Rojas) se Benátkám podařilo přiblížit se na rozdíl jednoho bodu. Ze snížení se ale domácí dlouho neradují, tvrdé podání Filipa Habra zvyšuje rychle náskok hostů na rozdíl čtyř bodů (9:13), následuje time domácích. Rozhodující úder druhé sady přichází při podání Davida Konečného, který je dnes na servisu v prvním a druhém setu k nezastavení (13:20).  Vedení si Kladno pohlídalo a za stavu 16:24 je tu první setbol. První setbol odvrací Andy Rojas dobře mířenou smečí, ale druhý již proměňuje Kladno technickým úderem po signálu středem (Vladimír Sobotka) a hosté se ujímají vedení 0:2 na sety.

Třetí set začíná daleko lépe družina Vladimíra Němečka, která se po tvrdých smečích Andy Rojase ujímá vedení 4:2. Další bod přidává čistým esem Martin Hudák (6:3) a máte tu time na straně hostů. Při podání Andyho Rojase si Kladno bere druhý oddechový čas, ten přichází po dvou esech (11:6). Eso Martina Hudáka znamená neuvěřitelné vedení Benátek 20:12. Hosté hodně kazí na podání a za stavu 24:15 se Benátky dnes poprvé radují z prvního setbolu (hosté blokovali nahrávku). První si domácí zkazili podáním, ale druhý již patří Benátkám, protože hosté zalívají do autu.

Eso Filipa Habra znamená na začátku čtvrtého setu vedení Kladna 1:3. Tvrdá smeč Andyho Rojase a následné eso Martina Ticháčka a za stavu 5:5 je srovnáno.  Do dvoubodového vedení se Benátky dostávají po velmi kvalitní hře v poli a úspěšném útoku Patrika Indry (7:5).  Hosté za stavu 9:9 vyrovnávají po špatném příjmu Benátek. Po esu Oleksandra Gryuka se Benátky vrací do dvoubodového vedení (11:9). Zalívka Tomáše Hýského znamená opětovné srovnání stavu (13:13). Další bodík navrch na stranu Benátek přidává Patrik Indra jednoblokem na vedlejším kůlu a hosté si rychle berou oddechový čas (16:13). Parádní podaní Patrika Indry a Benátky jsou ve vedení o čtyři body (eso 18:14). Kladnu se naopak na podání nedaří a Benátky rychle směřují k prvnímu setbolu čtvrtého setu (21:16). Tvrdé podání Filipa Habra (eso) tento postup ale přibržďuje a vyprovokuje domácího trenéra k oddechovému času (22:20). Kladno snižuje blokem na 22:21 a máme tu dramatickou koncovku setu. V samotném závěru srovnává Tomáš Hýský na 23:23, ale v další rozehře zvyšuje Andy Rojas na 24:23 a Benátky mají setbol a jsou blízko k vyrovnání utkání. Hned první setbol proměňuje jednoblokem Oleksandr Gryuk, když zastavuje Vladimíra Sobotku a je vyrovnáno 2:2 na sety.

Po vyhraném setu, jakoby se domácí spokojili s jedním získaným bodem. Totální kolaps na příjmu podání dovoluje Kladnu snadno odskočit na 0:3 (Adam Zajíček). Domácí trenér si bere oddechový čas, až po něm se Benátky vrací zpět ke své hře, která je dnes zdobí. Za stavu 5:5 máme při podání Martina Ticháčka vyrovnáno. Až do stavu 7:7 je stav stále vyrovnaný, ale po výměně stran se hostům podařilo zablokovat neproduktivnějšího domácí hráče Patrika Indru a ujímají se vedení 7:9. Koncovka setu patří Davidu Konečnému, kterému se opět začíná dařit na podání a máme tu rychlý konec tiebreaku (7:13). První mečbol utkání získává Kladno po smeči Benátek do pásky. Tomáš Hýský ještě kazí podání, vzápětí Miloš Vemič smečuje do anténky a hosté si berou oddechový čas (10:14). Po time se podařilo Kladnu sehrát signál středem a Adam Zajíček tak ukončuje velmi, velmi pěkné utkání, které publikum odměňuje mohutným potleskem.

Autor: Zdeněk ŠOLC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *