EX-M: Brno si z Benátek odváží 3 body

V posledním kole první poloviny základní části UNIQA extraligy mužů proti sobě nastoupila družstva domácích Benátek a Volejbalu Brno. Brno letos hraje velice pěkně, dokonce bez ztráty setu zvítězili brněnští hráči doma s Lokomotiv Kharkiv (Ukrajina) ve Vyzývacím poháru (3:0). I v extralize se Brnu daří, když v posledních třech kolech naplno bodovalo. Benátky jsou předposlední a stále čekají na své vítězství za tři body. Na kontě mají pouze čtyři body a to po 10. kolech je velice málo. Ani v dnešním utkání se žádné překvapení nekonalo. Brno si po 66 minutách v poklidu dokráčelo pro plný počet bodů za vítězství 3:0.

VK Benátky nad Jizerou – Volejbal Brno 0:3 (17:25,18:25,17:25)

Rozhodčí: Jan Krtička a Jan Slezák

Počet diváků: 333

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Syrůček, Fučík, Nesvačil F., Hudák, Rybníček, Vachoušek, libero Sadílek, Němeček. Střídali: Pietkiewitcz, Ticháček, Nesvačil M., Celerýn

Hosté: Handlíř, Mendoza, Boula, Hrazdira, Klapal, Okosanovic, libero Weber. Střídali: Jakubec, Pospíchal, Římal

Vyjádření:

Domácí:

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Dnešní soupeř byl samozřejmě lepší. Řekl bych, že ve všech herních činnostech nás přehrával. Na podání nedělali tolik chyb jako my. My jsme se už bych řekl klasicky nepoprali na přihrávce a potom jsme to měli těžké proti jejich obraně na síti a když už něco prošlo na druhou stranu, tak to dokázali zvednout v poli a proti naší obraně si to vždy dohráli.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Ve zkratce – soupeř nás dnes přehrál ve všech herních činnostech. S tím se potom prostě nedá nic dělat. My už jenom můžeme doufat, že se nám vrátí Sukuba na blok a zlepšíme obrannou fázi a že s týmy, které jsou blíž naší herní úrovni něco uhrajeme.“

Hosté:

Michal Hrazdíra (kapitán Volejbal Brno): Benátkám se v letošní sezóně moc nedaří. Bez Sukuby jim tam trošku schází zkušenostMy jsme si klasicky dobrým servisem pomohli. Benátky dnes neměly velkou šanci na úspěch.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „My jsme měli z tohoto utkání trochu respekt. Loni jsme s Benátkami prohráli, když jsme to trošku podcenili. Víme, že Benátky jsou zkušené a my ještě naopak k tomu jsme měsíc trénovali a hráli s mikasami, takže jsme měli i obavu z míčů. No ale jsem rád, že jsme dnešní utkání takto zvládli a doufám, že se takto připravíme i na další utkání do konce roku, které nás ještě čekají.“

Popis utkání:

Hosté se do Benátek pustili s velkou chutí a při podání Renzo Mendozy rychle vedou 1:5 z pohledu domácích (bloky Michal Hrazdíra a Ondřej Boula). Na jediný bod se domácím hráčům podařilo přiblížit za stavu 5:6 (Martin Syrůček z první a hosté do autu), ale to je prakticky v úvodním dějství ze strany domácích vše. Po prvním TT hosté rychle získávají velký bodový náskok. Domácí se nemohou prosadit přes kvalitní obranu Brna a chycené míče svěřenci Ondřeje Marka proměňují v body a s velkým náskokem spěchají do koncovky (11:18 blok Martin Klapal). Ani prostřídání hráčů z lavičky nepomáhá zastavit s chutí hrající Brno a když zaznamenává střídající Daniel Dřímal přímý bod z podání, máme tu první setbol utkání. Martin Hudák blokem oddaluje konec prvního setu, ale potom domácí kazí své podání a hosté získávají první sadu za 23 minut.

Druhý set začal úplně stejně jako první. Nepříjemné plachtivé podání Renzo Mendozy dovoluje hostům bodově odskočit (1:4) hned v úvodu. Po technickém odpočinku již Brno vede o pět bodů a s domácími to nevypadá po herní stránce vůbec dobře. Hosté na co sáhnou, vše znamená bod a domácí se trápí při každém útoku. Až velmi tvrdé podání Filipa Nesvačila znamenalo příjemnou korekci bodů pro domácího trenéra Pavla Třešňáka po druhém TT (14:16), ale to je jenom dílčí úspěch. Při tvrdém podání brněnského nahrávače (Ondřej Boula) přichází rozhodující fáze druhého setu. Ani oddechový čas domácího trenéra nezastavil Ondřeje na podání, ten po návratu za koncovou čáru zaznamenává další eso utkání, které zároveň znamená setbol druhé sady (17:24). První setbol blokem odvrací Filip Nesvačil, ale druhý z vedlejšího kůlu proměňuje brněnský kapitán Michal Hrazdíra a hosté již vedou 0:2 na sety.

Pouze v třetím setu si domácí udržovali v úvodu jednobodový náskok, ale před odchodem k prvnímu TT třetí sady se hosté vyznamenali 2x na bloku a dostávají se do dvoubodového vedení (6:8). Po time už opět na benátecké palubovce vládnou Brňáci. Rozjeté hosty se snaží zastavit domácí trenér za stavu 7:11 oddechovým časem, ale ani to nepomáhá. Přímo pohromou pro Benátky je dnešní plachtivé podání Renzo Mendozy. Před odchodem k TT zaznamenává dva přímé body z podání a po návratu z TT přidává další eso (9:18). V koncovce i trenér Brna střídá a na palubovku posílá mladíky Luboše Pospíchala a Víta Jakubce.  Hra se na chvilku vyrovnává, a dokonce tu máme i oddechový čas na straně Brna (15:21), protože se Brnu přestalo dařit na útoku. Po time přichází rychlý konec zápasu. Ondřej Boula směřuje své nahrávky na svého diagonálního smečaře (Stefan Okosanovic) a konec utkání na sebe nenechává dlouho čekat. Další zkažené podání Benátek nám přináší první mečbol za stavu 17:24 a na podání odchází Stefan Okosanovic, který čistým esem ukončuje utkání.

Autor: Zdeněk ŠOLC