EX-M: Na lídra tabulky jsme v sobotu nestačili

Dnešní utkání bylo pro diváka velice zajímavé. Karlovarsko navštívily beachvolejbalistky Bára Hermannová a Markéta Nausch Sluková, čerstvé držitelky Evropského titulu Queens of the beach a za hostující družstvo nastoupili dva bývalý hráči Karlovarska Michal Sukuba a Andy Rojas. Dobře rozjeté Karlovarsko navštívil tým z dolní části tabulky. Partnerem utkání byla společnost Sedlecký kaolin.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)

Rozhodčí:  Kořenek J., Činátl R., Kindermanová L., Koutník P.

Počet diváků: 732

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Patočka, Van Haarlem, Vašina, O‘Dea, Rejlek, Zmrhal, libero Pfeffer. Střídali: Hudeček, Džavoronok, Penrose

Hosté: Gryuk, Celerýn, Ticháček, Hudák, Indra, Rojas, libero Kunc. Střídali: Sukuba, Piskáček, Teubner, Nesvačil M.

Vyjádření:

Domácí:

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Předně bych rád dnes poděkoval fanouškům, že opět přišli v obrovském počtu a udělali perfektní atmosféru, v které se hned jinak hraje. Dnes zasloužená výhra, která začala skvělým prvním setem. Pak to trochu skřípalo, ale dotáhli jsme to do vítězného konce.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Vstoupili jsme do zápasu koncentrovaně. První set měl vysokou kvalitu z naší strany. Pak už to bylo jen o tom, jestli tu koncentraci udržíme, ale naštěstí se v rozhodujících koncovkách druhého a třetího setu koncentrace dostavila a my to dotáhli do vítězného konce.“

Hosté:

Michal Sukuba (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Domácí nás dnes zatlačili servisem a my jsme se s tím nedokázali srovnat. Z toho důvodu jsme měli problém se prosadit v útoku a od toho se odvíjela celá hra. Dnes jsme se trochu trápili, domácí hráli dobře. “

Vladimír Němeček (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Karlovarsko je první, my jsme na druhém konci tabulky. Dnes se ukázala jejich kvalita, v prvním setu nás rozstříleli servisem. Další dva sety již byly vyrovnanější, škoda jen, že když my dáme dobré podání a míč přeletí přes síť, tak nedokážeme složit balón jeden proti jednomu.“

Popis utkání:

Karlovarsko začalo velmi koncentrovaně. Již první podání udělalo soupeři problém. Celý set se nesl ve stejném duchu, hosté si nevěděli poradit s nepříjemným podáním domácích. Benátky zastavili hru TO za stavu 9:4 a 16:6 z pohledu domácích. Hostujícímu trenéru se nepodařilo najít recept na kvalitní servis soupeře. Karlovarsko velmi rychle došlo k vítězství v prvním setu. 25:11

Druhý set se nesl v podobném duchu. V polovině setu domácí hráči trochu polevili a hosté z Benátek toho využili a srovnali utkání. Trenér Novák přerušil hru žádostí o TO za stavu 12:12. Od té chvíle se domácí probudili a začali hostům tzv. ujíždět. Některé zákroky domácích v poli se velmi divákům líbily, což vedlo k dlouhotrvajícímu potlesku. Trenér Benátek Vláďa Němeček zastavuje hru TO za stavu 18:14 pro domácí. Obě družstva si podržela svoji ztrátu v této části hry. Domácí získali i koncovku tohoto setu a vyhrávají 25:20.

Třetí set je jak přes kopírák, velmi se jeho průběh podobá setu druhému. Na začátku žádá TO hostující trenér 10:7 pro domácí. Hra se uprostřed setu srovnává díky polevení domácích. Trenér Novák žádá TO za stavu 17:15 pro jeho tým. Domácí nechtějí jít do dalšího setu, proto přidávají na přesnosti. Trenér Němeček přerušuje hru za stavu 22:18 pro domácí TO. Domácí si nechtějí vzít rychlé vítězství a končí set esem 25:20.

Autor: Tým Karlovarska, foto Jan Meruna