EX-M: Odolená Voda slaví první výhru v sezóně, bohužel proti našemu „áčku“

Odolena Voda přivítala ve středočeském derby tradičního soupeře z Benátek nad Jizerou. Utkání mohlo mít dvě roviny. V případě výhry domácích šanci Aera na záchranu, v případě prohry velmi jistě boj o udržení extraligové příslušnosti. Domácí nezaváhali a připsali si v 16. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů bez ztráty setu své první vítězství.

AERO Odolena Voda – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:20, 25:19, 28:26)

Rozhodčí: Kubinec J., Kavala T.

Počet diváků: 463

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Holčík, Licek, Carabali, Mikula, Hadrava, Russell, libero Turis. Střídali: Kotrch, Václavík

Hosté: Celerýn, Ticháček, Hudák, Nesvačil M., Pietkiewitcz, Dittrich, libero Sadílek. Střídali:Rybníček, Nesvačil F., Fučík O.

Vyjádření:

Domácí:

Marek Mikula (kapitán domácích): „Dnes jsme potřebovali vyhrát a jsem rád, že jsme splnili cíl. Dnes jsme konečně prolomili to, že hrajeme jen do poloviny setu a vyhráli i koncovku třetího setu. Obrovsky důležitá výhra a děkujeme skvělým fanouškům za jejich podporu.“

Jiří Vojík (trenér domácích): „Veledůležitý zápas. V celém zápase jsme Benátky drželi pod sebou, s výjimkou koncovky třetího setu jsme utkání zvládli technicky, i v hlavách. Blahopřeji klukům k domácímu vítězství před výbornou diváckou kulisou.“

Hosté:

Martin Ticháček (kapitán hostů): „Věděli jsme, že to bude v Odolce těžký zápas a jak budou doma hrát. V prvním setu nám dělal problém domácí servis, a i když jsme se ve druhém setu zlepšili, i tak jsme měli problémy je ubránit. Domácím gratuluji k zaslouženým 3 bodům.“

Pavel Třešňák (trenér hostů): „I když jsme věděli, jak domácí Aero bude hrát, a vytvořili jsme si standartní situace, tak jsme je nedokázali ubránit. Potýkáme se s blokem.“

Popis utkání:

Vstup do utkání byl z obou stran velice vyrovnaný, Aero bylo v mírném vedení. V polovině setu zaznamenaly Benátky nevynucené chyby a domácí se dostali do šestibodového vedení při druhém technickém oddechovém čase. I dále bylo Aero lepší, set se doztrátoval a domácí se ujali vedení 1:0.

I do druhého setu lépe vstoupili domácí hráči, a to i díky tomu, že Benátečtí museli uklidňovat svého trenéra, který uviděl červenou kartu. Hosté se poté zvedli a pomalu vedení v setu překlopili na svou stranu. Domácí však hráli trpělivě a vedení si znovu vzali zpět před druhým technickým oddechovým časem. Po něm se na servis dostal Holčík a zaznamenal rozhodující šňůru bodů domácích. V koncovce bylo Aero jistější a vedlo již 2:0 na sety.

Třetí set začal vyrovnaně, ale Benátky byly ve vedení. Domácí Aero otočilo skóre v prostřední části díky zlepšené obraně na síti i v poli. Do koncovky šlo Aero s vedením o tři body, ale hosté bránili a uhrávali bodové míče. Benátky srovnaly na 23:23 a napínavá koncovka byla na světě. Aero si vždy jako první vybojovalo matchball a až čtvrtý dokázalo proměnit. Carabali servisem zatlačil na příjem hostů a Marek Nesvačil útočil pouze do připraveného bloku dvojice Marek Mikula a Alex Russell a domácí hala vypukla radostí z první výhry a přísunu 3 důležitých bodů do tabulky.

Domácí Sportovní hala byla skvěle zaplněná, oba fanouškovské tábory skvěle vykreslovaly důležitost utkání. Domácí fanklub hnal své oblíbence za vítězstvím a dokázal strhnout takřka celou halu. Děkujeme všem za skvělou podporu.

Autor: Tomáš Havlát