EX-M: Poslední zápas sezóny v Brně

Volejbal Brno přivítal v posledním extraligovém klání před play-off doma Benátky nad Jizerou. Oba týmy už před tímto zápasem přesně věděly, co je čeká dál. Brněnské volejbalisty nemohl žádný výsledek ohrozit na pátém místě, které znamená přímý postup do play-off. Pro Benátky byla naopak vstupenka do závěrečných bojů mužské extraligy dopředu prohraná a sezóna pro ně končí. Domácí v sobotu svou pozici potvrdili, když Benátky vyprovodili za 67 minut 3:0 na sety. Teď už se mohou plně koncentrovat na čtvrtfinále play-off, ve kterém se utkají s Karlovarskem.

Volejbal Brno – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)

Rozhodčí: Kubinec J., Peloušek J.

Počet diváků: 450

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Boula, Hrazdira, Klapal, Okošanović, Handlíř, Pražák, libero Weber. Střídali: Římal, Stanislav, Jakubec, Gerža

Hosté: Celerýn, Nesvačil, Hudák, Rybníček, Pietkiewicz, Vachoušek, libero Sadílek. Střídali: Ticháček, Nesvačil

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Dnes to bylo spíš o naší pozornosti. Pokud jsme dobře podávali, tak jsme měli utkání pod kontrolou. Benátky sice v jednu chvíli vypadaly, že by nás mohly pozlobit, ale naštěstí jsme to vydrželi a celkem v poklidu zápas dohráli za tři body.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Já jsem velice rád, že jsme dnešní utkání zvládli. Pojali jsme ho trošku tréninkově – ne, že bychom ho podcenili nebo do něj nešli naplno, ale chtěli jsme si některé situace vyzkoušet, což se nám podařilo. Byly tam sice výpadky, ale bylo jich opravdu minimum, takže to byla z naší strany dobrá příprava na play-off.“

Hosté:

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „S Brnem je každé utkání těžké, je známé tím, že má dobrý servis, jsou tu mladí kluci, dobře smíchaní, dobrý nahrávač, i dobrá obrana a dnes to tak vypadalo. My jsme měli problém s přihrávkou a proti domácí obraně jsme se těžko prosazovali. Brno zaslouženě vyhrálo.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Hráči dnes dělali, co mohli, ale na dobře rozjeté Brno to nestačilo. Brnu se dařil výborně servis. V dnešním zápase už měli všichni svoje jisté, uvidíme, jak to bude v další sezóně. V té letošní nás celou dobu trápily zdravotní problémy, které se vždy dotkly dvou hráčů ze základu, což bohužel pokaždé ve finiši chybělo.“

Popis utkání:

Domácím se vydařil hned vstup do úvodního dějství, ve kterém svému soupeři odskočili o čtyři body (8:4) a svůj náskok postupně navyšovali (16:10). Benátky se na Brno dotahovaly marně, a tak set vyzněl pro jihomoravské hráče poměrem 25:19.

Druhá sada byla sice do prvního technického time outu ve znamení jenom mírné převahy domácích (8:6), pak ale Brno urvalo dlouhou řadu bodů a rázem z toho byl až sedmibodový náskok. Na servisu se v brněnském dresu dařilo hlavně Ondřeji Boulovi a nejvíce bodů připisoval Stefan Okošanović, i díky nim tak do koncovky domácí vstupovali za stavu 21:13. Vítězství v sadě si už potom Volejbal Brno pohlídal (25:17).

Benátky se ještě v třetím setu zvedly, Brno sice vedlo 3:0, skóre se jim však podařilo otočit na svou stranu (5:8). Domácí ale při podání Tadeáše Handlíře zvrátili vedení znovu pro sebe (11:9), a i když se hosté drželi dlouho na dosah (18:16), brněnští hráči už svůj náskok z rukou do konce setu nepustili. V závěru Brno úspěšnými bloky, kterých za zápas připsalo celkem deset, proměnilo hned první nabídnutý mečbol a vyhrálo sadu 25:19.

Autor: Barbora Mertová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *