EX-M: Prohra v tiebreaku

V 9. kole přijeli do Benátek mladíci z Prahy, kteří letos hrají velice dobře a užívají si dlouhé zápasy. Třikrát již Lvi dokázali své soupeře přehrát v tiebreaku a pouze jedenkrát podlehli. Za tři body se jim podařilo bodovat pouze jednou doma s Ústím. Hráči Benátek již mají za sebou dva tiebreaky a oba nedokázali dotáhnout do vítězného konce, i když měli v TV utkání dokonce mečbol. V druhém kole si vyskočili na Příbram, kde získali tři body. Jinak jejich účinkování v letošním ročníku je přímo žalostné. Nula získaných setů na palubovkách soupeřů ze šesti utkání hovoří za všechno. Ale doma jsou na tom velice dobře a svým věrným divákům vždy ukazovali, že volejbal ovládají velice dobře. Nejinak tomu nebylo ani dnes. Opět jsme byli svědky dramatického pětisetového utkání se šťastným koncem pro hosty, kteří již letos vyhráli čtvrté utkání ve zkrácené hře.

Fotogalerie: ZDE

Benátky nad Jizerou – VK Lvi Praha 2:3 (29:27, 23:25, 28:26, 18:25, 9:15)

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Roman Marschner

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nesvačil F., Hudák, Indra, Rojas, Gryuk, Celerýn, libero Kunc. Střídali: Nesvačil M., Sukuba, Teubner, Piskáček

Hosté: Démar, Kuboš, Krajčovič, Naarden, Kozák, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali:Špulák, Šulc

Vyjádření:

Domácí:

Michal Sukuba (kapitán Benátky nad Jizerou): „Škoda vyrovnaného utkání. Bohužel dvě vyrovnané koncovkyjsme zvládli, jedna nám utekla. Ve čtvrtém setu jsme na začátku nestihli nástup hostů, kdy jsme v jednom postavení ztratili 3-4 body. Do konce jsme to již nezvládli dotáhnout. Z naší strany byl tragický nástup v tiebreaku. A to byla dnes nejdůležitější část zápasu a my jsme to vůbec nezvládli. Prostě nám hosté na začátku odskočili a my jsme to nedotáhli. Věřil jsem, že doma zápas zvládneme, ale bohužel.“

Vladimír Němeček (trenér Benátky nad Jizerou): Tři sety byly naprosto vyrovnané. Hráli jsme dobře od začátku, trpělivě, čekali jsme do koncovky. Škoda toho čtvrtého a pátého setu, kdy jsme prohráli větším rozdílem. Nevím, jestli to je ztráta koncentrace nebo nám dojdou síly, ale škoda, že jsme dobře rozehraný zápas takhle dohráli.“

Hosté:

Matyáš Démar (kapitán Lvi Praha): Důležitá výhra pro nás. Přijeli jsme si sem pro výhru a škoda těch koncovek, které jsme neuhráli. Jinak bojovná hra od nás.“

Tomáš Pomr (trenér Lvi Praha): Trošku hořké vítězství, protože se nám zranil hráč (Krajčovič) ze základní sestavy. Teď jsem ve finále rád za dva body. Věděli jsme, že to bude těžké, věděli jsme, že Benátky doma bojují. My jsme hráli hrozně špatně na bodové situace. Ty situace všechny, kdy jedno nebo druhé družstvo honí balóny z koutu haly, tak v tom byly Benátky lepší. Na tom my musíme zapracovat. My jsme měli šanci zápas rozhodnout, utéct s větším rozdílem bodů. To jsme nedokázali a pak jsme z toho udělali takovéto drama.“

Popis utkání:

Hosté nastoupili ve žlutých dresech s bílými číslicemi, které vůbec nebylo vidět, proto nebudou hráči Prahy v žádných akcích jmenováni, aby nedošlo k záměně jména.

V úvodu utkání je stále vyrovnáno, tím že domácí chybují na podání a hosté v útoku. Až když na útoku začne úřadovat Patrik Indra, Benátky se ujímají vedení 10:7 a hostující trenér Tomáš Pomr si rychle bere oddechový čas. Po time hosté dvěma bloky za sebou snižují na rozdíl jednoho bodu. V polovině utkání se hosté dostávají do vedení 14:16. Důvodem tohoto stavu je špatný příjem podání domácího celku (time domácí). Hostům se dnes na útoku nedaří a po dalších chybách se Benátky dostávají zpět do vedení (21:19). Blok Pražanů stav na konci prvního setu vyrovnává na 22:22, další špatný příjem Benátek dovoluje Lvům se vrátit k vedení (22:23). Přesto se z prvního setbolu radují Benátky po výborném bloku Martina Hudáka.  Hosté se nevzdávají a odvracejí jeden setbol za druhým. Až Filip Nesvačil se prosazuje z hlavního kůlu dírou v bloku Pražanů. I když domácí zkazili 11 servisů, podařilo se jim dotáhnout set do vítězného konce.

Do druhého setu vstoupili lépe hosté, díky chybě na útoku Benátek se ujímají vedení 0:2. Dvoubodové vedení si hosté udržují a po esu se ujímají vedení 6:9 (time domácích). Po time přichází na podání Martin Hudák a esem srovnává na stav 9:9. Vyrovnaný stav nám dlouho nevydržel. Bloky hostů rychle zvyšují na 10:13. Blok Martina Hudáka a přešlap hostů znamená vyrovnání (14:14). Jako na bodové houpačce vypadá konec druhého setu. Obě družstva se střídají v jednobodovém vedení. Až v koncovce se hostům daří dostat se do dvoubodového vedení dvěma přímými body (19:21) a následuje time domácích. První setbol druhého setu patří hostům po technické smeči z hlavního kůlu (23:24). Hned první setbol hosté proměňují a je vyrovnáno 1:1 na sety.

Ve třetím setu se podařilo hostům získat tříbodové vedení kvalitním podáním (4:7) a máme tu první oddechový čas domácího trenéra Vladimíra Němečka. Za stavu 9:9 při podání Filipa Nesvačila je vyrovnáno (eso). Po velmi sporném míči se hosté dostávají do vedení 10:12. Po třech výborných zákrocích v řadě v poli (Tomáš Kunc) se na útoku prosazuje univerzál Patrik Indra a Benátky jsou ve vedení 16:14. Bohužel nevynucená chyba v útoku Benátek nám vyrovnává stav utkání (17:17). Parádní podání Filipa Nesvačila přesně na lajnu dovoluje Benátkám odskočit o dva body (20:18). To nenechává v klidu trenéra Pražanů, který rychle zastavuje utkání oddechovým časem. Ani zranění Pražany nezastavuje, přesto první setbol ve třetím setu získávají Benátky. Po čistém esu tu máme setbol i na druhé straně (24:25). Dva setboly hosté nevyužívají a po přesné smeči Patrika Indry se domácí radují z dalšího setbolu 27:26. Ten již domácí proměňují, protože hosté špatně přijímají a Andy Rojas hned z první ukončuje set a domácí se ujímají vedení 2:1.

I v dalším setu patřil úvod hostům. Kolaps na příjmu podání nedovolí domácímu celku kvalitně založit útok a toho využívají Pražané a rychle utíkají o čtyři body (3:7), následuje time domácích. Další chyba na příjmu podání ze strany Benátek znamená vedení Lvů 10:14. Vedení hosté pomalu navyšují (16:21) a za stavu 18:24 získávají první setbol po zkaženém podání Benátek. Hned první setbol hosté využili a je vyrovnáno.

Pátý rozhodující set nám začíná červenou kartou pro Benátky (1:3). Při střídání stran již hosté vedou 4:8 po dalším sporném míči. Ani střídání nepomáhá, první mečbol utkání přichází po dalším zkaženém podání Benátek 6:14. Domácí několik mečbolů odvrátili, ale porážku neodvrátili.

Autor: Zdeněk ŠOLC