EX-M: První zápas letošní sezóny se nepovedl

Domácí volejbalisté po rozpačitém a nervózním začátku potvrdili roli mírného favorita a s přehledem přehráli Benátky ve všech herních činnostech. Hostující hráči nenašli cestu, jak vzdorovat dobře hrajícímu Ústí a výsledné skóré tomu odpovídá.

SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:18.25:14,25:14)

Rozhodčí:  Rychlík Dušan, Dmejchal Matěj

Počet diváků: 520

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Dhionathan Da Silva, Wilson Marc, Kramár Filip, Koci Redjo, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, libero Kořínek Jiří

Hosté: Piskáček Ondřej, Nesvačil Filip, Sukuba Michal, Indra Patrik, Rojas Andy, Gryuk Alex, libera Ticháček Martin, Kunc Tomáš. Střídali: Celerýn Jonáš, Nesvačil Merek, Hudák Martin

Vyjádření:

Domácí:

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem):  „Až na úvod utkání, které bylo z naší strany zakřiklé, tak jsme měli zápas pod kontrolou. Dnes jsme hráli dobrý volejbal s minimem chyb. A jako vždycky bylo publikum úžasné. Děkujeme!“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Nervózní začátek jak už to u prvních zápasů v sezóně bývá. Potom jsme se dostali do pohody a celý zápas jsme jednoznačně ovládli. Gratuluju klukům k předvedené hře a nasazení.“

Hosté:

Michal Sukuba (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Domácí nás tlačili servisem a my měli problém se ztrátou. To se nás drželo celý zápas.“

Vladimír Němeček (trenér  VK Benátky nad Jizerou): „Po nervózním začátku, kde jsme díky výbornému servisu Piskáčka vedli o několik bodů, jsme v půlce prvního setu přestali přihrávat a do zápasu jsme se již nedostali.“

Popis utkání:

První set nezačal pro domácí družstvo slavně, kdy při servisu mladého nahrávače Piskáčka prohrávali už 0:4. Následně se ale domácím, díky precizní obraně na síti a kvalitnímu servisu Tibitanzla, povedlo čtyřbodobé manko dotáhnout a postupně se ztrátovalo až do stavu 16:16, kdy se ústeckým hráčům podařilo kvalitním servisem Bartůňka utéci hostujícímu družstvu a do konce prvního setu jim dovolili pouze dva body. Tím pádem dohráli celý set v klidu a v poměru 25:18.

Další set už byl v naprosté režii domácího týmu. Domácí tým dominoval ve všech činnostech, dařilo se mu ztrátovat a uhrávat bodové míče. Výsledek 25:14 byl tedy jednoznačný.

V třetím setu se domácímu týmu dařilo hned ze začátku podání a vypracoval si tím čtyřbodový náskok. Jediným hráčem na straně hostujícího týmu, který dokázal vzdorovat tlaku domácího týmu, byl Rojas, který potrápil domácí tým svým servisem. Avšak domácí si s těžkým servisem poradili, odztrátovali a jednoznačně směřovali k zisku tří bodů. Třetí set tedy vyhráli ve stejném poměru jako druhý a připsali si do tabulky tři body z prvního zápasu letošního ročníku.

Autor: Mgr. Miroslav Přikryl