EX-M: S Libercem nevycházela koncovka setů

V posledním kole první poloviny základní části přijela do Benátek Dukla Liberec, která letos střídá skvělé okamžiky se zbytečně ztracenými zápasy. Benátky na domácí palubovce hrají velmi dobře a v dresu Benátek se představí hned řada hráčů Dukly, včetně domácího nejproduktivnějšího hráče univerzála Patrika Indry, který dnes dokonce slaví narozeniny a rád by si pár bodů nadělil. Dukla mu tu radost ale nedopřála, protože vítězí 0:3 na sety.

Benátky nad Jizerou – VK Dukla Liberec 0:3 (21:25,22:25,23:25)

Fotogalerie: ZDE

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Roman Marschner

Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nesvačil F., Hudák, Indra, Rojas, Gryuk, Piskáček, libero Kunc a Ticháček. Střídali: Martinez, Celerýn, Nesvačil M., Sukuba

Hosté: Šulista, Holubec, Štokr, Grut, Leikep, Biernat, libero Kopáček. Střídali: Srb, Veselý

Vyjádření:

Domácí:

Michal Sukuba (kapitán domácích): Hráli jsme s kvalitním mančaftem. Snažili jsme se hrát odvážně, protože nemáme již co ztratit. Chvílemi nám to i vycházelo, drželi jsme s Duklou krok. Škoda, že jsme nehráli vyrovnaně až do koncovek setů. Vždy jsme udělali nějakou tu chybičku navíc, a to nás stálo body nebo možná i sety.

Vladimír Němeček (trenér domácích): Bylo to vyrovnané utkání, i když to vypadá za stavu 0:3, že tomu tak nebylo. V koncovkách jednotlivých setů nám chyběly jenom malé kousky. Dnes si myslí, že jsme podali dobrý výkon a liberecké Dukle jsme byli vyrovnaným soupeřem. V závěru nám chybělo trochu štěstí, aby se ten balon odrazil trochu jinak.

Hosté:

Aleš Správka (kapitán hostů): Dnes jsme to nenechali náhodě. Od začátku jsme tlačili, byli jsme dobří na servisu. Zde si myslím, že byl podstatný rozdíl. Ubránili jsme i bodové míče, takže spokojenost, tři body si vezeme domů.

Michal Nekola (trenér hostů): Dnes po náročné cestě to nebylo úplně ideální (pozn. Dukla hrála v týdnu pohár CEV v Rakousku), ale řekl bych, že to byl spolehlivý výkon, který stačil na tři body. Takže jsme spokojeni.

Popis utkání:

Po velmi vyrovnaném úvodu (6:6) přichází na podání liberecký nahrávač Mateusz Biernat a Dukla získává tříbodové vedení (9:6 – eso, time domácí). Až při podání benáteckého hráče Patrika Indry je na jednom postavení vyrovnáno (11:11 čisté eso). V druhé polovině setu domácí volejbalisté chybují na útoku a dovolují Dukle vrátit se do tříbodového vedení (14:17). Domácí se ale nevzdávají a při nepříjemném podání Andy Rojase je opět vyrovnání (20:20 – blok Oleksandr Gryuk). Po vyrovnání ale přichází opět několik zbytečných chyb na straně Benátek a po bloku Petra Šulisty se hosté radují z prvního setbolu utkání (20:24). První setbol domácí odvrátili, ale v další mezihře hrají domácí nečistě na nahrávce a Dukla získává první set.

I ve druhém setu Benátky s Duklou hrají velmi vyrovnaně (4:4). Až kvalitní blok Aleše Holubce dovoluje Dukle získat dvoubodové vedení za stavu 4:6. Petru Šulistovi se dnes daří na útoku a Aleši Holubcovi na bloku, výsledkem je rychlé vedení hostů o pět bodů (5:10 – time domácí). Dukle se i nadále daří na bloku (Libor Leikep) a mezi oběma družstvy narůstá propastný bodový rozdíl (8:15). Ale ani Dukla není v těchto fázích zápasu bezchybná, dvě nevynucené chybičky (nečisté hraní, aut) a trenér hostí si rychle žádá oddechový čas (14:18). Po odpočinku se Dukla vrátila ke své bezchybné hře z prvního setu a s dostatečným náskokem kráčí do koncovky setu (15:21 – blok Jan Štokr, time domácí). Pouze nepříjemné podání Marka Nesvačila kosmeticky upravuje stav na ukazateli skóre (18:21 – eso) a Dukla rychle zastavuje hru oddechovým časem. Po time Marek neubírá na razantnosti svého podání a rozdíl je již dvoubodový. Po zkaženém podání Benátek Dukla získává první setbol druhé sady (21:24). První setbol domácí odvracejí, ale druhý již Dukla proměňuje tvrdou smečí středem (Petr Šulista si naskočil za středovým hráčem a prakticky bez bloku smečuje do pole Benátek).

Do třetího setu posílá domácí trenér Vladimír Němeček do základní sestavy čerstvou posilu Benátek (Martinez Fabian, přišel z Kladna). Po vyrovnaném začátku utkání přichází na podání Jan Štokr a dvěma přímými body posílá Duklu do tříbodového vedení (10:13). Třetí set je ve znamení řady zkažených podání na obou stranách (celkem ve třetím setu 8+8). Obětavou hrou se Benátkám podaří zvrátit vedení na svou stranu (19:18), následuje oddechový čas hostí. Bohužel pro Benátky netrvá vedení dlouho a za stavu 19:20 si bere oddechový čas i trenér domácích. V dramatické koncovce třetího setu měla více štěstí Dukla, která po esu Libora Leikepa (prasátko) získává první mečbol utkání (22:24). Ten se daří domácím odvrátit, ale při druhém Dukla sehrává přesný signál středem (Aleš Holubec) a hosté zaslouženě vítězí 0:3 na sety.

Autor: manželé Šolcovi