EX-M: VK BENÁTKY NAD JIZEROU – VK ČEZ KARLOVARSKO 0:3

V sobotním utkání 17. kola naší nejvyšší soutěže čekalo domácí volejbalisty Benátek velmi těžké utkání. Do útulné haly u základní školy dorazil obhájce titulu VK Karlovarsko. Karlovarsko předevčírem hrálo čtvrtfinále ČP a postoupilo do semifinále až po velkém boji v Ostravě (3:2). Benátky měly na regeneraci sil celý týden a byly malinko ve výhodě. Přesto favorit utkání potvrdil svoji volejbalovou vyzrálost a z Benátek si odvezl plný počet bodů za vítězství 0:3 z pohledu domácích.

Benátky nad Jizerou – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (19:25, 19:25, 21:25)

Rozhodčí: Jiří Peloušek a Jakub Gall

Počet diváků: 180

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hudák, Celerýn, Nesvačil, Sukuba, Gryuk, Rojas, libero Ticháček. Střídal: Němeček, Teubner

Hosté: Rejlek, Zmrhal, Patočka, Džavoronok, Wiese, Beer, libero Pfeffer. Střídal: Hudeček, Van Haarlem, Penrose

Vyjádření:

Domácí:

Michal Sukuba (kapitán Benátky nad Jizerou): „Jen se ukázalo přesně to, co nás trápí ve většině zápasů. Nedokážeme se vyhnout některým pasážím, kde uděláme šňůru bodů, kde nám soupeř bodově ujede a nám už se potom nepodaří to v koncovce dotáhnout a trochu to zdramatizovat. Hosté vždy trefili servis a udělali si náskok, který si potom udrželi do konce jednotlivých setů.“

Vladimír Němeček (hrající trenér Benátky nad Jizerou): „Jednotlivé sety jsme vždy prohráli okolo dvacítky. Karlovarsko nás vždy v důležitých momentech utkání zatlačilo kvalitním servisem. První set byl vyrovnaný až do koncovky. Potom jsme dostali eso a byl konec. Druhý set. Zde jsme bohužel od začátku tahali za kratší konec. I když jsme se v závěru trochu zlepšili, tak to už na hosty nestačilo. Třetí set, ten byl nejvyrovnanější. V koncovce zase ale přišly dvě naše zbytečné chyby na přihrávce a na útoku, a to byl ten rozdíl mezi námi a Karlovarskem.“

Hosté:

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme samozřejmě rádi, že jsme to dnešní utkání vyhráli. Myslím si, že v tom našem výkonu jsou ještě dost velké rezervy, ale jsme spokojeni s výsledkem a budeme se snažit takto pokračovat dál.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi, že jsme dnes potvrdili roli favorita. Tyto zápasy nejsou někdy úplně jednoduché. Ani bych neřekl, že to dnešní utkání bylo odehráno v nějakém pěkném tempu, co se týká emočního náboje. Ale pro nás je v současné době nejdůležitější výhra.“

Popis utkání:

Již za stavu 4: 6 se hosté dostávají do vedení po špatné nahrávce domácího nahrávače, která končí na druhé straně sítě mimo hrací plochu. Přesto za stavu 7:7 je vyrovnáno (Filip Rejlek do autu).  Další dvoubodové vedení získávají hosté po smeči domácího smečaře do autu (8:10). Při příchodu Filipa Nesvačila na podání je opět srovnáno (11:11 eso). A když se na bloku vyznamenává Martin Hudák (13:12), jsou domácí ve svém prvním vedení v utkání a hosté si vybírají oddechový čas. Po time Michal Sukuba přidává další eso (14:12).  Ani toto vedení nemá dlouhé trvání, Vojtěch Patočka srovnává na 16:16. Bohužel domácí opět chybují na útoku a pouštějí hosty do vedení 17:19 (time domácích). Ani po time domácí nedokáží přijmout dělové podání Filipa Rejlka (17:20). Získaný náskok si již hosté pohlídali až do koncovky. První setbol zaznamenává Marek Zmrhal přímým bodem z podání (18:24). Dvě zkažená podání nám ukončují první sadu.

Při podání Matyáše Džavoronoka se hosté ujímají vedení 4:7 (dobře postavené bloky Marka Beera). Další úspěšná smeč Filipa Rejlka znamená, že hosté již vedou o čtyři body (5:9) a domácí si berou oddechový čas. Další body na kontě hostů přibývají při podání Marka Zmrhala a pro domácí začíná být pomalu ztracený i druhý set (9:15). Domácí se ale nevzdávají a při podání Oleksandra Gryuka snižují na rozdíl tří bodů (13:16). To je ale ze strany domácích vše. Hosté si náskok udrželi do koncovky setu a po signálu středem získávají první setbol druhé sady (19:24). Ten vzápětí proměňují dobře postaveným blokem (Lukasz Wiese) a ujímají se vedení 0:2 na sety.

I třetí set začal vyrovnaně a k vidění byl pěkný volejbal z obou stran (7:7). Hosté domácí pouštějí do vedení špatným postavením (9:7). Vedení domácích ale dlouho netrvá, horší příjem a je vyrovnáno (10:10) a po technické smeči Filipa Rejlka jsou hosté zpět ve vedení (12:13). Máme tu pěknou přetahovanou o každý bod. Přímý bod z podání (Andy Rojas) dovoluje Benátkám získat vedení 15:14. Po dvojstřídání družstva Karlovarska začínají hosté bodově ujíždět (17:20 – na útoku Jalen Penrose, eso Marek Zmrhal). Benátky se přesto nevzdávají a při podání Vladimíra Němečka je z ničeho nic vyrovnáno (20:20 – eso prasátko). Přesto koncovka patřila kvalitnímu podání hostů, kteří se za stavu 21:24 radují z prvního mečbolu. Hned první proměňují, protože domácí smečují do autu a je tu konec zápasu – hosté hladce vyhrávají 0:3 na sety.

Autor: Zdeněk ŠOLC