EX-M: VK ČEZ Karlovarsko nás bez problémů přehrálo

Domácí mají před sebou předposlední zápas základní části. Jinou než tříbodovou výhru trenér a vedení nebere. Družstvo splnilo taktické pokyny trenéra a pro naše borce bohužel berou vítězí 3:0.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:16, 25:16, 25:18)

Rozhodčí: Nedbálek A. Dušek P., Koutník P., Kindermanová L.

Počet diváků:  662

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hudeček, Treial, Rejlek, Zmrhal, Prešinský, Ropret, libera Pfeffer, Petrák. Střídal:Kriško

Hosté: Teubner, Fučík, Ticháček, Hudák, Nesvačil M., Pietkiewicz, libero Němeček.  Střídali:Nesvačil F., Celerýn, Rybníček

Vyjádření:

Domácí:

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsme spokojeni za výhru, teď máme čas se připravit na pohár a uvidíme v semifinále proti Budějovicím.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Povinné vítězství za tři body, za to jsme moc rádi, moc děkujeme divákům, kteří nás přišli podpořit po hokeji. “

Hosté:

Martin Ticháček ( kapitán VK Benátky nad Jizerou ):  „ Karlovarsko bylo jasně lepší na všech postech. V každém setu jsme se dostali na 16 bodů, měli jsme problém si přijmout, měli jsme problém proti vysoké obraně odútočit, když už jsme měli pár čaplých bodovek, tak jsme byli měkký, nedůrazný. Rozhodně to nestačilo na zisk bodů v zápase nebo zisku setu. “

Pavel Třešňák ( trenér VK  Benátky nad Jizerou): „Karlovarsko je na tom samozřejmě výkonnostně líp než my, to bylo vidět na hřišti, jenom škoda, že se rozhodčí musejí zviditelnit, jinak by ten zápas byl daleko atraktivnější pro diváky, kdyby pískali rovinu.

Popis utkání:

Domácí mají jasné zadání od svého trenéra Jiřího Novák, získat tři body nad soupeřem ze spodní části tabulky. Karlovarsko začíná tlačit na servis, což je základ úspěchu. Hostující trenér se snaží přerušit  domácím hru TO a následným střídáním. Domácí dodržují taktiku trenéra a Karlovarsko díky tomu vyhrává první set 25:16 celkem s přehledem.

Od začátku druhého setu Karlovarsko pokračuje v tvrdém a přesném servisu, který brání hostujícímu týmu ze středních Čech v kvalitní rozehrávce. Do prvního TTO jdeme za stavu 8:5 pro Karlovarsko. Další body na kontě domácích nutí trenéra Třešňáka přerušit hru TO ( 13:5 pro domácí ). Moc to nepomáhá a do druhého TTO jdou domácí za slušného náskoku 16:7. Obě družstva uhrávají svoji ztrátu, ale přesto musí trenér hostů přerušit hru druhým TO za stavu 22:15 pro domácí. Po odpískané technické chybě hostujícímu nahrávači (tažený míč), rozhodčí po protestech udělují Markovi Nesvačilovi žlutou kartu. Poslední bod pro domácí získává Filip Rejlek po nejdelší hře zápasu. Set končí za stavu 25:16.

První bod třetího setu patří Benátkám, je to jejich jediné vedení v tomto setu. Karlovarsko pokračuje v dobrém servisu a velmi dobré hře v obraně (blok). Trenér Třešňák se opět snaží přerušit hru Karlovarska TO, nejprve za stavu 11:7 pro domácí a následně po střídání Marka Zmrhala Jakubem Hukelem, který přidal dva body po svém servisu (TO 18:11). Karlovarsko je hnáno domácím publikem, které chce vítězství 3:0. Benátky v koncovce získávají body po bloku na domácího univerzála, ale další útok a následný bod patří Karlovarsku, díky Jakubovi Hukelovi. Další bod získává nejprve Filip Rejlek a po té Jakub Hukel. Poslední bod pro Karlovarsko přichází po technické chybě hostů na podání. Set končí 25:18 pro domácí.

Autor: Tým Karlovarska