EX-M: Z Prahy bez bodů …

Dnešní utkání týmů ze spodní části tabulky je veledůležité zejména pro Benátky, které mají poslední šanci na teoretickou záchranu. Domácí Lvi naopak chtějí poskočit v tabulce o něco výš a vytvořit si co nejlepší pozici pro vyřazovací boje o play-off.

VK Lvi Praha – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

Rozhodčí: Velimov E., Marschner R., na čarách Ibl J., Poláček J., delegát Škoda Z.

Počet diváků: 380

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, Fortuník, libero Kovařík.

Hosté: Gryuk, Skladaný, Nesvačil, Hudák, Rybníček, Rojas, libera Ticháček, Kotek. Střídali: Kratochvíl, Němeček, Celerýn, Sukuba

Vyjádření:

Domácí:

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Super vítězství za tři body.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Důležité vítězství 3:0, spokojenost s výsledkem. Ve hře nám chyběla dnes lehkost. Bylo to upracované, ale to někdy v těchto zápasech bývá. V předkole  play-off musíme podávat kvalitnější výkony. Tým táhl v rozhodujících chvílích Šimon Krajčovič. Děkuji všem divákům za podporu.“

Hosté:

Michal Sukuba (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Odehráli jsme dva vyrovnané sety, ale rozhodovaly chyby v koncovkách setů. Domácí nás zatlačili servisem a my jsme více chybovali. Ve třetím setu již Lvi dobře ztrátovali a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Popis utkání:

Od počátku prvního setu se oba týmy oťukávaly a díky rozpačitému začátku prohrávají Lvi 2:5. Oba týmy chybují na příjmu a stav je 5:7. Začátek zápasu je provázen velkým množstvím nevynucených  chyb na obou stranách a vyrovnaný stav 12:12 není dílem dramatičnosti, ale chyb ve hře. Dvě esa Benátek nutí trenéra Pomra vzít první time. Hra obou týmů působí vlažně a rovněž diváci se rozehřívají velmi pomalu. Za stavu 21:21 se čeká na to, kdo více zatlačí v koncovce nebo kdo přijde s chybou. Nakonec se podaří zatlačit Lvům a ty donutili Benátky k chybám. Získávají první set 25 :23.

V druhém setu začíná tahanice bod po bodu v podstatě celý set. Domácí mají mírnou převahou. Zlepšili hru na ztrátu a dobře útočí. Díky servisu Šimona Krajčoviče jdou Lvi do vedení 19:17. V koncovce se jim daří perfektně ztrátovat a drží vedení až do konce setu a vítězství 25:22.

Začátek třetího setu tentokrát zachytili lépe domácí. Od počátku lépe útočí smečaři Lvů, výborný výkon na útoku a v obraně přidává Šimon Krajčovič. Svými 13 body tak přispívá k zaslouženému vítězství Lvů 25:16 v setu a 3:0 v zápase.

Díky tří bodovému vítězství poskočili Lvi v ligové tabulce na osmou pozici a mají jistou účast v předkole play-off. V posledních dvou extraligových kolech se rozhodne, na kterého ze soupeřů půjdou a s kým si zahrají o účast v play-off.

Autor: Miloš Kočka