P: Benátecká miniliga – první kolo

Na pozadí bojů o postup do baráže extraligy mužů se v benáteckém klubu odehrávají i další zápasy a turnaje, které pro zúčastněné nejsou o nic méně důležité.  Benátecká volejbalová přípravka, která v současné době má více než 80 dětí, se pravidelně účastní krajských kol minivolejbalu a turnajů SMT (superminitour). Pro letošní sezónu jsme se rozhodli udělat i vlastní ligu, která bude mít letos dvě kola.

První kolo se odehrálo v sobotu 7. 3. 2020 na benátecké palubovce. Kromě našich dětí, kterých bylo na turnaji většina, se turnaje zúčastnila i družstva z Milovic a Lysé nad Labem. Celkem se tedy před devátou ranní sešlo 90 dětí rozdělených do 38 družstev. Podstatné bylo, aby si každý zahrál a podle toho byly zvoleny i jednotlivé kategorie.  Nejmenší děti a úplně noví začátečníci (školkové a první třída) hráli žlutý minivolejbal B – míč chytnu a hodím na malém hřišti. Kategorii vyhrály Dia s Evčou z benátecké přípravky.  Děti, které do přípravky chodí déle, hrály obdobně, ale na větším hřišti a i samotná hra a pohyb po palubovce byl vyspělejší. Tuto kategorii pro Benátky vybojovali Kája s Benem. Oranžová kategorie se už více blíží volejbalu, míč sice chytají, ale už ho musí odbíjet. Nejpočetnější kategorii – oranžovou B, vyhráli ve velké konkurenci domácí David, Vojta, Tobiáš. V další kategorii oranžové A (chytáme pouze první míč přes síť) došlo na prvním a druhém místě k velké shodě – stejný počet bodů, vzájemné zápasy nerozhodné, body stejné. Hrál se tedy další finálový zápas, který pro sebe po velkém boji vybojovala domácí děvčata – Verča, Beata a Lucka. Klasický volejbal (pouze na menším hřišti a ve třech hráčích) se hraje v modrém minivolejbale. Zde už se dá koukat na kvalitní výměny a velké souboje. Poslední vítězství a zlaté medaile míří opět do Benátek zásluhou Matěje, Natálky, Ester.

Pro všechny je důležité, že si děti celé dopoledne užily a zažily správnou atmosféru domácího turnaje. Do hlediště přišlo hráče podpořit plno příbuzných, tribuna byla téměř zcela zaplněná a atmosféra měla úroveň opravdového sportovního klání. Každý si zahrál plno zápasů a měl možnost porovnat své síly se soupeři. V průběhu vyhlášení si každý odnesl drobnou cenu, diplom a pro umístěné na stupních vítězů byly připravené medaile. Doufáme, že většina dětí u volejbalu zůstane a benátecká základna se bude úspěšně rozrůstat.

Jedna reakce na P: Benátecká miniliga – první kolo

  1. Roman napsal:

    Velké poděkování pořadatelům za organizaci této okresní minivolejbalové ligy. Děti si zahrály, nečekaly dlouho na další zápasy, vše bylo dobře zorganizované, obsluha v „bufetu“ příjemná, atmosféra úžasná a pro naše začínající volejbalisty skvělá příležitost si poměřit síly s jinými oddíly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *