PŘÍPRAVKA – Festival minivolejbalu

Triumf nejmladších volejbalistů na Středočeském festivalu minivolejbalu v Nymburce! Se ziskem dvou prvních, dvou druhých a třetího místa se VK Benátky stal nejúspěšnějším klubem turnaje!!

V mrazivém nedělním ránu 29.ledna se vydalo 13 aut s 24 dětmi z benátecké volejbalové základny do Nymburka na Středočeský festival minivolejbalu, kterého se účastnilo celkem 63 družstev. Ve čtyřech kategoriích jsme zde měli přihlášeno 9 dvou a tříčlenných týmů.

V nejstarší modré kategorii reprezentovalo Benátky družstvo žákyň Adéla Karasová, Gabča Misíková, Nikča Kudlová a Verča Dudová. Ze sedmnácti týmů vybojovala děvčata krásné druhé místo za vítězným chlapeckým družstvem VO Příbram.

Dalších osm týmů už bylo složeno z dětí přípravky. V zelené kategorii (pro děti nar. po 1.7.2000, celkem 15 týmů) jsme měli dvě družstva, Benátky A (Lucka Šulcová, Aneta Kohlmannová, Kamča Hejdrychová) a Benátky B (Tomáš Veverka, Vašek Jelínek, Ríša Zeman). Oba týmy se po vynikajícím  výkonu setkaly až v samotném finále soutěže, kde vyhrálo opět naše dívčí trio a bez jediné porážky se tak stalo zaslouženým vítězem této kategorie, kluci skončili na výborném druhém místě.

Rovněž v červené kategorii triumfovala benátecká družstva a z osmnácti zúčastněných týmů dokázalo družstvo Benátky A (Ondra Misík a Honza Pavelek) tuto kategorii vyhrát a Benátky D (Šárka Misíková a Klárka Šestáková) si vybojovalo třetí místo! Také další dva červené týmy Benátky B (Jonáš Smrčka, Vojta Tlamicha, Martin Čákora) a Benátky C (Natálka Šplíchalová, Míša Mňuková, Monča Marklová) se v nejpočetnější kategorii neztratily a skončily na 9. až 12.místě.

V oranžové kategorii (pro děti nar. po 1.7.2002) jsme měli zastoupení ve dvou družstvech, která se jen o fous nedostala na medailové posty. Benátky A (Majda Maříková a Kačka Jíchová) získaly čtvrté místo a Benátky B (Tomáš Zajíček a Vojta Němeček) místo šesté.

Přestože jsme neobsadili nejmladší žlutou kategorii (přehazovaná pro sedmileté a mladší děti), v závěrečném vyhodnocení se název našeho klubu a města vyhlašoval nejčastěji a z patnácti přítomných středočeských oddílů a klubů se VK Benátky stal nejúspěšnějším účastníkem Festivalu. Z výborně organizovaného turnaje jsme si tak po mnoha pohledných a napínavých utkáních odváželi nejen spokojené děti, ale také dva krásné velké poháry za první místa a spoustu medailí a diplomů za další přední umístění.

Všechny benátecké děti předvedly parádní výkon a opět dokázaly soupeřům i divákům, že už se hodně naučily a volejbal je baví. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci, stejně tak děkujeme opět početnému fanklubu z řad rodičů, díky jejichž aktivní podpoře jsme zvládli náročnou organizaci a mohli přihlásit tolik družstev. Pro děti je totiž každá účast na podobných turnajích obrovským zážitkem a přínosem, který se dále úročí v jejich volejbalovém vystoupení…

Autor: G.Kohlmannová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *