PŘÍPRAVKA-finále KP Kolín

Přípravka potvrdila letošní úspěchy medailemi z finále KP v minivolejbalu. V červené kategorii jsme získali třetí a páté místo ze 44 středočeských družstev!

Středočeské finále KP v minivolejbalu se v neděli 20.května odehrálo za slunečného počasí na hřištích v areálech TJ Agro Kolín a SK Volejbal Kolín. Zúčastnilo se ho celkem 96 týmů (poklona výborným organizátorům) – v modré kategorii (pro ročníky 1998 a ml.) zde hrálo 30 dívčích a 12 chlapeckých družstev a v červené kategorii (pro ročníky 2000 a ml.) 44 družstev společně dívky i chlapci. Benátky reprezentovaly, stejně jako v předchozích kolech, 3 modré týmy složené z řad žáků a žákyň a 4 červené týmy z přípravky. Žáci obsadili pátou příčku, žákyně A postoupily do v play-off a v konečném pořadí skončily na 13-16 místě, žákyně B na 25-30 místě (více samostatná zpráva).

Přípravka vyslala do finálových bojů tyto hráče a hráčky: Lucka Šulcová, Anetka Kohlmannová, Kamča Hejdrychová (Benátky A), Ondra Misík a Honza Pavelek (Benátky B), Šárka Misíková, Natálka Šplíchalová a Eliška Králová (Benátky C), Radek Husák a Jonáš Smrčka (Benátky D). Všechny týmy si v šestičlenných základních skupinách připsaly několik vítězství a předvedly v náročné konkurenci opět bojovný výkon a pohledný volejbal.  Benátky C a D nakonec skončily ve svých skupinách na pěkném třetím a čtvrtém místě (v celkovém pořadí céčko na 17-24místě a déčko na 25-32místě), do šestnáctičlenného play-off postoupily z prvního místa ve skupině Benátky A a z druhého místa Benátky B.

V play-off benátecké dívčí trio postupně zdolalo i další týmy a až teprve ve finálovém souboji podlehlo (poprvé během všech čtyř letošních kol KP!) vítězkám celého turnaje z Baníku Příbram A a v následném zápasu o druhé místo chlapeckému áčku VO Příbram, loňskému vítězi KP. Děvčata tak získala zaslouženou bronzovou medaili a poděkování za výbornou reprezentaci přípravky a benáteckého klubu v celé sezóně. Úspěšně si vedli i naši kluci, statečným výkonem za sebou nechali postupně celou řadu soupeřů a v odpoledním vedru dokázali vybojovat parádní páté místo za čtvrtým Baníkem Příbram B! VK Benátky se tak dostaly na špici středočeských klubů, hned za oba příbramské kluby, které patří k předním mládežnickým baštám v republice…

Skutečnost, že všechna naše družstva mohou startovat v této věkové kategorii minivolejbalu ještě i příští rok, je příslibem a motivací do nové sezóny. Jestliže bude stejně úspěšná jako ta letošní, tak se můžeme těšit na další příjemné zprávy o benáteckém nejmladším volejbalu.

Autor: G.Kohlmannová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *