PŘÍPRAVKA-první turnaj „6“ Benátky

Úspěšná premiéra přípravky v šestkovém volejbale. Na domácím turnaji „O čarodějnické koště“ jsme vybojovali hned krásné druhé a čtvrté místo z osmi zúčastněných týmů mladších žákyň.

V rámci přípravy na příští sezónu, kdy se chystáme zapojit starší část přípravky do soutěží ČVS mladšího žactva, jsme v neděli 29.dubna uspořádali v benátecké sportovní hale první šestkový turnaj „O čarodějnické koště“ pro kategorii mladších žákyň. Naši pozvánku na účast v tomto přípravném turnaji přijaly všechny oslovené kluby, a tak se na zahájení turnaje sešlo celkem osm týmů z VK Kralupy, AŠ Mladá Boleslav, Sokola Mnichovo Hradiště, Sokola Brandýs, Spartaku Pečky a domácí dva týmy přípravky (Benátky A dívky, Benátky B chlapci). Na dvou hřištích se odehrály dvě základní skupiny po čtyřech družstvech, první a druhá družstva postoupila ze skupiny do semifinále, třetí a čtvrté týmy skupin odehrály další vzájemné zápasy o konečné umístění. Obě družstva přípravky velmi příjemně překvapila a v silné konkurenci se vůbec neztratila.

Družstvo Benátky A (Lucka Šulcová, Anetka Kohlmannová, Kamča Hejdrychová, Šárka Misíková, Natálka Šplíchalová, Verča Dudová, Lenka Kolářová, Míša Mňuková, Eliška Králová a Katka Hájková) ve skupině porazilo týmy Brandýsa, Mnichova Hradiště a prohrálo jen s áčkem Kralup, v semifinále parádním výkonem porazilo bez respektu Mladou Boleslav 2:0 a ve finále se setkalo znovu s áčkem Kralup. V nádherné atmosféře, kterou by mohlo závidět extraligové áčko mužů a kdy fandění příznivců obou finalistů muselo být slyšet až na benátecký zámek, naše hráčky odehrály se zkušenějšími soupeřkami už zcela vyrovnanou partii. Až zkrácený tie-break rozhodl o vítězství Kralup 2:1, i tak je druhé místo v premiéře šestkového volejbalu obrovským úspěchem a motivací do další volejbalové etapy.

Chlapecký tým Benátky B (Ondra Misík, Honzík Pavelek, Vašek Jelínek, Ríša Zeman, Jonáš Smrčka a Ríša Svašek) se rovněž nového systému nezalekl a obětavou hrou vybojoval po vítězství nad béčkem Kralup a remízami s Pečkami a s Mladou Boleslaví postup do semifinále. Tady už nejmladší účastník turnaje nestačil na kralupské áčko a v následujícím zápase o třetí místo podlehl i celku Mladé Boleslavi. Chyběla zde už citelně možnost střídaní – kluci odehráli díky marodce a rodinným odjezdům na prodloužený sváteční víkend celý turnaj pouze v šesti hráčích. Stejně jako náš dívčí tým zaslouží kluci velikou pochvalu za předvedený výkon a nasazení, všichni zúčastnění hráči a hráčky bez výjimky se s rolí nováčků vyrovnali nad očekávání výborně. Děkujeme panu Rakušanovi a Luďkovi a Danovi Kohlmannovým za perfektní pořadatelskou pomoc, díky níž se náročný turnaj opravdu vydařil. Po příznivém ohlasu ostatních družstev by se tak o čarodějnické koště mohlo v Benátkách bojovat i za rok…

Autor: G.Kohlmannová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *