ST-ZCI: Turnaj starších žáků v Benátkách nad Jizerou 25.března

Závěrečný turnaj krajského přeboru starších žáků II. výkonnostní skupiny jsme díky druhému místu po základní části pořádali. Turnaje se zúčastnili všichni naši soupeři ze základní části + nejhorší tým I. výkonnostní skupiny – Kralupy nad Vltavou. Postupně jsme se utkali s Kolínem „B“, Kralupami nad Vltavou a následně o umístění s Roztokami.

Benátky n/J x Kolín

Do utkání jsme vstoupili dobře, až překvapivě dobře. Dařilo se nám na servisu i příjmu a naše mezihra velice často nabývala opravdových volejbalových parametrů. Nutno dodat, že Kolínští také předváděli bojovný výkon a zejména jejich nasazení v poli nám dělalo starosti. Zvítězili jsme těsně, ale zaslouženě 2:0 (23,20).

Benátky n/J x Kralupy n/V

Soupeře jsme znali pouze z utkání, v kterém porazili Kolín a to jednoznačně 2:0 (10,14). Vysocí a na první pohled vyspělejší kluci naháněli strach. Nabádali jsme kluky, že jsou sice velcí, ale také „nešikovní“. Musím se přiznat, že pro mě a myslím pro všechny v hale byl náš výkon překvapením. Hráli jsme kolektivně, obětavě a hlavně bez chyb až na několik tradičních kiksů na servisu. Stále jsem čekal, kdy se přes nás Kralupy dostanou a seberou nám naše nadšení. Hnáni výbornými domácími fanoušky jsme tlak soupeře v koncovce prvního setu ustáli a pokračovali v sebevědomém výkonu i v setu druhém. Kluci zjistili, že to jde a taky to šlo. Druhý set jsme měli pod kontrolou a nakonec v euforii zvítězili 2:0 (23,18). Byl to nejpovedenější zápas roku, vyhráli jsme překvapivě skupinu a ve finále nás čekají Roztoky.

Benátky n/J x Roztoky

Starý známý soupeř, který suverénně vyhrál základní část a kterého se nám s velkým štěstím podařilo porazit pouze jednou, vstoupil do utkání jako obyčejně agresivním servisem. Nám se nepodařilo zachytit jeho nástup. Tápali jsme na příjmu a útoku, oproti tomu soupeř každou naši nedokonalost trestal. První set prohráváme s patnáctkou a nestačíme se divit. Začátek druhého setu nám opět ujel. Sáhli jsme k několika změnám v sestavě. Kluci se trošku zvedli, začali bojovat a nakonec byly Roztockým vyrovnaným soupeřem. Bohužel se nám nepodařilo i díky několika laciným chybám ve střední části setu náskok zlikvidovat. Nepodali jsme špatný výkon, trochu rozpačitý hlavně vzhledem k projevu proti Kralupům, ale hráli jsme, na co máme a hlavně to, co nám soupeř dovolil. Prohráli jsme 0:2 (-15,-22) a v turnaji obsadili druhé místo (celkově 7. v kraji), ostatně téměř jako ve všech ostatních tuto sezonu. Kluci hráli dobře, stále se zlepšují, a pokud budou dále pracovat, v příštím ročníku můžeme být určitě výš. Tým až na jednoho hráče zůstává nezměněn.