ST-ZK: První halový turnaj

V neděli 21.10. jsme odehráli první halový turnaj starších žáků. Hostitelem byla Odolena Voda a to hned dvakrát.

Odolena Voda „A“ x Benátky nad Jizerou 2:0
Odolena Voda byla před turnajem spolu s Nymburkem jediným neporaženým týmem soutěže, a tak jsme věděli, že nás čeká obtížný soupeř. A opravdu čekal. Hráči Odolena Vody byli vyspělejší, technicky na vyšší úrovni a zkušenější. Prohráli jsme hladce 0:2. I tak to pro nás mělo pozitivní výstup. Zjistili jsme, že když dobře stojíme, tak nás míče trefují a jde jen o to jej dobře zpracovat nebo se štěstím odehrát.

Odolena Voda „B“ x Benátky nad Jizerou 1:2
V druhém utkání jsme chtěli ukázat, že volejbal hrát umíme. Vědomi si, že soupeř má svou kvalitu jsme nastoupili bojácně a ustrašeně. Začátek byl opravdu strašný, prohrávali jsme 1:14. Nakonec jsme skóre ještě korigovali a nebýt začátku, set mohl být vyrovnaný.
Do druhého setu jsme vstoupili sebevědomě. Nedělali jsme chyby a snažili se jakkoli dostat hru na stranu soupeře a čekat jak se s míčem popasuje. A taktika zafungovala. Kluci opravdu kazili méně naopak soupeř usnul na vavřínech a sérií laciných chyb nám umožnil získat set. Tiebreak už byl jasně v naší režii. Rezignovaný soupeř kapituloval 4:15