ST-ZK: Turnaj v Kralupech nad Vltavou

V pátém kole krajského přeboru starších žáků jsme zavítali na palubovku Kralup nad Vltavou. I když jsme odehráli dvě utkání, soupeřem nám byli pouze domácí hráči. 

Kralupy nad Vltavou „B“ – Benátky nad Jizerou 1:2

Do utkání jsme vstoupili dobře. Dařilo se nám na servisu, kterým jsme soupeře tlačili a zajistili jsme si dostatečný přísun bodů. Až na několik ojedinělých chyb jsme odehráli dobrý kolektivní volejbal a k mému překvapení s chutí a touhou vyhrát. V druhém setu nás zatlačil servisem soupeř. Hned několik hráčů riskovalo a dařilo se jim narušit naší pohodu. Kdykoli jsme se dostali na dostřel, domácí si pomohli kvalitní plachtou a tak jsme celý set dotahovali a nedotáhli.

Tiebreak byl jednoznačnou záležitostí. Soupeřům se přestalo dařit na servisu a nám se naopak několik sérií povedlo. I podruhé v sezoně jsme kralupské béčko dokázali porazit.

Kralupy nad Vltavou „A“ – Benátky nad Jizerou 2:0

Kralupské áčko je jiný soudek. Vyspělí kluci skákající servis, hrající s přehledem rychle středem a tvrdě z kůlu. Věděli jsme, že nemáme šanci. Hráli jsme míč po míči, každý bod řádně oslavili a hlavně jsme nesledovali skóre. I když jsme jednoznačně prohráli, v určitých úsecích hry jsme vypadali opravdu volejbalově a myslím, že i kluky překvapilo, jaké míče dokázali vyčapat, zablokovat, odútočit i přihrát.

Tento turnaj se nám povedl. Na poslední díl zajíždíme první prosincovou neděli na Kladno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *