ST-ZKY: Turnaj na domácím hřišti

Dne 6. 6. naše starší žákyně hrály na domácím hřišti Jarní soutěž středočeského kraje. První zápas začaly proti velmi silnému družstvu z Nymburka. Do prvního setu naše holky přímo vtrhly a převálcovaly soupeřky 25:9. Pak ale nastoupily pod dojmem snadné výhry a druhý set prohrály 11:25. Ve třetím a rozhodujícím setu se bojovalo až do konce. Naše holky nakonec těsně podlehly 13:15 a tím celý zápas 1:2. Ve druhém zápase nastoupily proti soupeřkám z Brandýsa nad Labem.

Po vyrovnaném a těžkém boji vyhrály oba dva sety 25:21 a získaly tak první výhru 2:0. Ve třetím zápase v prvním setu přehrály tým z Neratovic 25:17. Ve druhém setu se bohužel opakoval stejný scénář jako v prvním zápase s Nymburkem a prohrály druhý set 14:25. V třetím setu se holkám podařilo uhrát pár výborných míčů a odskočily na rozdíl osmi bodů. Soupeřky to ale nevzdaly a také bojovaly, až se dotáhly na rozdíl dvou bodů. Našim holkám se nepovedlo několik úderů a trochu začaly zmatkovat. Po důležitém oddechovém čase se holky uklidnily a vzpamatovaly. Podařilo se jim velmi soustředěným a bojovným výkonem dotáhnout třetí set do vítězného konce 15:11. Získaly tak druhé vítězství. Se dvěma výhrami skončily ve skupině na druhém místě a za čtrnáct dní budou bojovat o 5. místo. Holky předvedly velmi pěkný volejbal se spoustou skvělých úderů i akcí. Na holkách byla vidět velká vůle po vítězství a chuť vyhrát každý míč i zápas. Velký dík patří též hráčkám na lavičce za jejich povzbuzování a střídání hráček. Za čtrnáct dní budou mít holky další turnaj. Držme jim palce, ať přivezou další výhry.