ST-ZKYM: Domácí turnaj mladších žákyň

V neděli 12.05.2019 hrály mladší žákyně poslední zápasy sezóny 2018/19.

Hrály ve složení: Nela Hlušičková, Bára Šípková, Leontina Havlíčková, Magdaléna Sluková, Kristýna Krumpholcová, Natálie Moricová, Natálie Macková, Eliška Kozmér, Tereza Bůžková.

Z předchozího turnaje v Mělníce si holky přinesly do závěrečné tabulky jeden bod.

První zápas hrály proti dívkám z Peček a zahájily velmi dobře. Hned v prvním setu se ujaly vedení a u držely ho až do stavu 15:14. Bohužel se soupeřkám povedla tři podání a holky poprvé v setu prohrávaly 15:17. Pak se již nedokázaly vzpamatovat a prohrály set 16:25.

Ani ve druhém setu se nedařilo a i ten skončil prohrou 13:25, tím pádem celý zápas 0:2. Ve druhém zápase nastoupily proti dívkám z Kunic. Začaly velmi dobře, bojovaly, ale nakonec v prvním setu podlehly 17:25. Druhý set vypustily úplně a prohrály ho 9:25. Celkem 0:2 na sety. Ve třetím a posledním zápase letošní sezóny 2018/2019 nastoupily proti již tradičnímu soupeři z Brandýsa nad Labem. Na tohoto soupeře si naše dívky věřily a nástup do prvního setu měly neuvěřitelně impozantní, vedly již 7:0. Trenérka Brandýsa byla nucena dát oddychový čas a domluvit svým hráčkám. Naše dívky se ale nenechaly rozhodit a první set vyhrály jednoznačně 25:10. Ve druhém setu se soupeřky zlepšily a začal boj o každý bod. Nakonec se našim dívkám povedlo odskočit o pár bodů. Soupeřky se sice snažily, ale dívky dokázaly udržet náskok, který ještě v závěru navýšily a vyhrály druhý set 25:17. Celý zápas vyhrály 2:0 a zaslouženě se radovaly. Vítězství oslavily i děkovačkou vynikajícím divákům, kteří je krásně povzbuzovali.

Dívky si tyto domácí zápasy užívaly, měly radost z volejbalu a pohybu. Po skončení turnaje si ještě zahrály proti některým z rodičů, které samozřejmě porazily.