ST-ZKYM: Domácí turnaj pro benátecké „áčko“ i „béčko“ mladších žákyň

VK Benátky nad Jizerou A

V neděli 10.11.2019  sehrál tým A na domácí palubovce další zápasy zimní sezóny 2019/20.

Hrály ve složení:  Julie Nevřelová, Bára Šípková, Nela Kocourková, Magdaléna Sluková, Tereza Bůžková, Natálie Macková, Leontina Havlíčková, Kristýna Krumpholcová, Anna Kumžáková.

První zápas proti Kolínu holky zahájily impozantně. V prvním setu rychle získaly náskok, který udržely až do konce setu a vyhrály 25:20. Ve druhém setu pokračovaly skvělou hrou a také vyhrály 25:15.  První výhra na domácí palubovce 2:0. Ve druhém zápase nastoupily proti silnému družstvu – Nymburk A. První set začaly velmi bojovně.

Dlouho se držely ve vynikajícím výkonu, vyrovnaný stav se neustále přeléval z jedné strany na druhou. První set jim nakonec o chloupek unikl 23:25.  Po tomto fyzicky i psychicky vypjatém setu, se ve druhém nedokázaly vzpamatovat  a prohrály  20:25. Zápas tedy prohrály 0:2, což znamenalo první prohru v této sezóně. Ve třetím zápase proti Nymburku B se herní výkon zlepšil a vyhrály s přehledem 25:13, 25:8, tedy 2:0. Čtvrtý a poslední zápas této neděle sehrály proti tréninkovým hráčkám z týmu Benátky B. V tomto benáteckém souboji potvrdily větší herní zkušenosti získané v minulé sezóně i výškovou převahu a vyhrály 25:15, 25:10, zápas 2:0.

V současné době naše holky mají pět výher a jednu prohru. Jsou první v tabulce skupiny A.

Na tomto domácím turnaji dívky sehrály čtyři výborné zápasy, při kterých se krásně pobavily volejbalem a měly velkou radost ze své hry. Velké nadšení, bojovnost a týmový duch, který prokázaly, je velkým příslibem do budoucích volejbalových let.

VK Benátky nad Jizerou B

V neděli 10.11.2019  tým B sehrál další zápasy zimní sezóny 2019/20.  Hrálo se na domácí palubovce ve složení:  Eliška Kozmér, Ladislava Haspeklová, Natálie Kutílková, Markéta Bendlová, Amálie Divišová, Barbora Malečková, Kateřina Černá , Emílie Kratochvílová, Eliška Hlaváčková.

První zápas proti Nymburku A holky zahájily zakřiknutě. V prvním setu se nedařilo podání ani příjem a prohrály velice rychle 11:25. Druhý set začaly lépe a více bojovně. Dařilo se jim držet krok s protihráčkami, které musely začít bojovat o každý míč. Ke konci setu se však soupeřkám podařilo o pár míčů odskočit  a naše holky to už nedokázaly dohonit. Prohrály druhý set 18:25 a celý zápas 0:2.

Ve druhém zápase nastoupily proti druhému družstvu z Nymburka. Dívky první set začaly velmi dobře a vyhrály 25:15. Ve druhém setu se soupeř zlepšil a naše holky musely začít hrát důrazněji. Držely dlouho vyrovnaný stav, který se neustále přeléval z jedné strany na druhou. Poslední dva míče se našim holkám nepovedly a prohrály druhý set  23:25. Třetí a rozhodující set  byl také velmi vyrovnaný. Bohužel holkám nepřálo štěstí v koncovce a prohrály 14:16 a tím celý zápas 1:2. Třetí zápas proti hráčkám z Kolína byl ve znamení těsné prohry z předešlého zápasu. Hra se vůbec nedařila a holky prohrály 10:25, 12:25, zápas 0:2.Čtvrtý a poslední zápas této neděle sehrály proti tréninkovým hráčkám z týmu Benátky A. V tomto benáteckém souboji potvrdily menší herní zkušenosti a prohrály 15:25, 10:25, zápas 0:2. Při dnešním domácím turnaji dívky sehrály čtyři  zápasy, velmi se snažily a bojovaly o každý míč.