ST-ZKYM: První zápasy a první výhry mladších žákyň

V neděli 13.10.2019 sehrály oba týmy mladších žákyň první zápasy letošní sezóny 2019/20.

Starší tým A začal zápasem proti Brandýsu nad Labem. Holky se dlouho rozehrávaly, ale nakonec první set získaly 25:18. Ve druhém se jim už víc dařilo na podání a vyhrály 25:15. Zvítězily tak 2:0.

Mladší tým B nastoupil proti neznámému týmu z Říčan. Dívky byly v prvním setu nervózní z prvního soutěžního zápasu a nešlo jim vůbec nic. První set prohrály 25:13. Ve druhém setu nastoupily již více soustředěné. Po bojovném výkonu druhý set vyhrály 25:17. Třetí a rozhodující set

byl velmi vyrovnaný. Holky udržely velmi dobrý výkon z předešlého setu a v závěru se jim dvěma výbornými míči povedlo strhnout vítězství na svou stranu. Vyhrály 15:13, a tím i celý zápas 2:1. Obrovská euforie propukla nejen na hřišti, ale i v hledišti, kde povzbuzovali rodiče a tým A. Tým A potom nastoupil ke svému druhému zápasu proti stejnému soupeři z Říčan. Holky v prvním setu znovu zaspaly začátek. Naštěstí se jim ke konci setu podařilo utéct o pár bodů a první set vyhrály 25:18. Ve druhém setu už byly mnohem více soustředěné a v poklidu vyhrály 25:11. Druhá výhra 2:0! K posledním zápasu nastoupil tým B proti Brandýsu nad Labem. Dívkám se v prvním setu nedařilo navázat na dobrý výkon z prvního zápasu a prohrály 25:16. Ani ve druhém setu se jim nepovedlo dostat se do tempa a výsledek byl podobný 25:11. Celý zápas 0:2.

Tým A splnil na sto procent svůj výkonnostní vzestup. Zaslouženě vyhrál oba dva zápasy.

Pro tým B byl tento zápas premiérou. Ještě nikdy nehrály soutěžní zápas v šestkovém volejbale a hned získaly první výhru. Oba týmy zaslouží velkou pochvalu. Starší tým A za to, jak zvládl roli favorita a ustál tlak na očekávané výhry. Mladší tým za svoji bojovnost a nadšení do volejbalu, kdy se v prvním zápase nevzdal a bojoval až do konce.

Tým A: Tereza Bůžková, Kateřina Hradská, Magdaléna Sluková, Bára Šípková, Nela Kocourková,

Kristýna Krumpholcová, Natálie Macková, Eliška Kramešová, Anna Kumžáková.

Tým B: Eliška Kozmér, Ladislava Haspeklová, Natálie Kutílková, Markéta Bendlová,

Barbora Malečková, Amálie Divišová, Emílie Kratochvílová, Eliška Hlaváčková.