ST-ZKYM: První zápasy mladších žákyň

V neděli 9.9.2018 sehrály mladší žákyně první zápasy letošní sezóny 2018/19. Hrály ve složení: Tereza Bůžková, Kateřina Hradská, Ladislava Haspeklová, Magdaléna Sluková, Bára Šípková, Nela Kocourková, Nela Hlušičková, Eliška Kozmer, Kristýna Krumpholcová, Natálie Macková, Natálie Kutílková. Začaly zápasem proti Brandýsu nad Labem a zahájily impozantně. V prvním setu získaly rychle náskok a vyhrály 25:15. Ve druhém setu se nedařilo na příjmu a prohrály 20:25.

Hra byla vyrovnaná až do konce, ale ve třetím rozhodujícím setu se našim holkám nepovedlo odehrát dva míče a už to nedohonily. Prohrály 11:15 a tím pádem první zápas 1:2. Ve druhém zápase nastoupily proti družstvu z Mělníka. Dívky se v prvním setu pravděpodobně zalekly o hlavu vyšších soupeřek. Po celý první set se z tohoto útlumu nedostaly a prohrály ho 14:25. Ve druhém setu se chytily hned od začátku a dokonce vedly o několik bodů. Bohužel v koncovce setu se družstvu z Mělníka podařilo zahrát pár pěkných míčů a naše dívky se z toho již nevzpamatovaly. Prohrály 21:25 a celý zápas tedy skončil  0:2.

Pro naše dívky byl tento zápas premiérou, protože ještě nikdy nehrály soutěžní zápas v šestkovém volejbale. I když na to výsledky nevypadají, holky si vůbec nevedly špatně a statečně držely krok se soupeřkami.