ST-ZKYM: Turnaj starších žákyň v Kostomlatech

V neděli 6. 1. 2018 sehrály starší žákyně v Kostomlatech první zápasy letošního roku. Tentokrát hrály ve složení: starší žákyně: Jana Maděrová, Anna Lubíková, mladší žákyně: Aneta Hráská, Eliška Louková, Petra Veverková, Natálie Stašková, Kristýna Nováková.

Hrálo se na dvou hřištích jen s jednou menší přestávkou. Po vánočních prázdninách byl znát menší výpadek v herním pojetí. V první zápase proti papírově slabšímu domácímu družstvu Kostomlat se holky nemohly dostat do tempa a bylo hodně zkažených míčů. Na holkách bylo vidět, jak moc chtějí vyhrát, ale zřejmě z přemíry snahy dělaly nevynucené a zbytečné chyby. Nakonec prohrály 2:0 (25:19 a 25:16).

Druhý zápas proti Kolínu B začaly již více uvolněně. Soupeřky byly zřejmě ještě unaveny z předešlého dlouhého zápasu a naše holky trochu podcenily. Na úvod prvního setu se holkám povedlo velmi brzo odskočit a vytvořit si dostatečný náskok, který udržely až do konce. Tento set vyhrály 25:15. Jenže ve druhém setu polevily a prohrály 13:25. Ve třetím rozhodujícím setu byla hra vyrovnaná až do konce. Naše holky velmi zabojovaly a vybraly již skoro ztracený míč. Tato výměna je vyhecovala a další tři body získaly pro sebe. Vyhrály 15:12, což znamenalo vítězství v zápase 2:1.

Poslední třetí zápas proti Mladé Boleslavi holky hrály po jednozápasové přestávce a bohužel byly trochu ztuhlé a nesoustředěné. Vůbec nešel příjem a Mladá Boleslav utekla o 12 bodů. Holky prohrály tento set 7:25. Ve druhém setu začaly dobře a až do stavu 10:11 držely krok se soupeřem. Bohužel nastal nečekaný útlum a holky tento set prohrály 10:25. Zápas s Mladou Boleslaví tedy skončil 0:2.