Stříbrné medaile pro benátecká družstva na turnaji Superminitour v Liberci

V neděli 17.února se odehrálo ve sportovní hale Dukly Liberec další kolo turnaje Superminitour v minivolejbalu trojic. Konečný počet týmů tentokrát poznamenala velká marodka, celkem se zde sešlo 17 týmů oranžové kategorie a 19 týmů starší modré kategorie. Benátecký klub musel zanechat doma 20 nemocných dětí, přesto díky své široké základně dorazil se čtyřmi týmy a dokázal i v pozměněných sestavách vybojovat další velké úspěchy.

V týmu Benátky A se kromě Lucky Šulcové a Anety Kohlmannové poprvé představila Eliška Králová. Dívčí trio kromě jediného zaváhání v základní skupině s libereckým áčkem, poznamenaného podvrtnutím kotníku Lucky, neprohrálo a ve finálové skupině vrátilo dokonce porážku z minulého turnaje tradičnímu rivalovi – týmu Kralupy A. Za výsledné druhé místo v této elitní kategorii zaslouží děvčata velikou pochvalu, stejně jako kluci z benáteckého béčka (Radek Husák, Ondra Misík a Honza Pavelek), kteří se po obětavém výkonu a pohotových zákrocích dokázali rovněž probojovat do prvoligové finálové skupiny a celkově obsadili cennou pátou příčku.

Po odhlášení družstva Benátky C zůstal v modré druhé lize ještě tým Benátky D, kde dostali možnost zkusit si „opravdový“ volejbal mladší hráči a hráčky, kteří dosud hráli v oranžové kategorii. Majda Maříková, Terezka Petriková, Tomáš Zajíček a Vojta Tlamicha tuto příležitost úspěšně využili a dokázali zvítězit hned v pěti utkáních, vyhrát skupinu útěchy a obsadit velmi perspektivní šesté místo.

V oranžové kategorii jsme měli tentokrát jediného zástupce, nejmladší družstvo Benátky G ve složení Katka Jíchová, Hanička Kadlecová a Fanda Štěpánek. Výbornou hrou se opět benátečtí dostali do finále první ligy, kde získali s jedinou prohrou parádní druhé místo.

Celý turnaj proběhl na osmi hřištích prostorné haly v pohodové atmosféře zejména díky libereckým pořadatelům, kteří velkou akci zvládli s přehledem, bez nejmenšího problému. Benátky se zde představily opět s pohledným volejbalem a s nadšením dětí i rodičů, kterým děkujeme za pomoc na turnaji. Příští kolo budou pořádat 9.března Kostomlaty a úspěšná prezentace benáteckého nejmladšího volejbalu zde bude určitě pokračovat.

autor Gabriela Kohlmannová

a3

 a2a11a10a9 a8 a7 a6 a5 a4

 

Videa z turnaje:
http://www.youtube.com/watch?v=nMVQLXgHV7M&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=i9uu6vmtmRQ&feature=youtu.be

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *