EX-M: Tři body ze Zlína

Benátky nad Jizerou si po bojovném výkonu odvážejí vítězství ze Zlína. Začátek prvního setu byl jednoznačnou záležitostí domácích hráčů 7:1 a první TT 8:2. Pak se hosté uklidnili a zlepšili přihrávku a  postupně snižovali náskok 8:11 a 11:11 a ujali se vedení 11:13.  Tento stav domácí probudil a znovu šli do vedení v druhém TT 16:13.  Do koncovky  se šlo za vyrovnaného stavu 19:19. První trhák se podařil domácím 23:21, hosté však srovnali a dramatickou koncovku uhráli 32:34.

Nervózní a velmi vyrovnané utkání pro sebe zaslouženě urvali hosté, kteří byli bojovnější.

Fatra Zlín – VK Benátky nad Jizerou  1:3 (36:38, 25:18, 19:25, 32:34)

Rozhodčí:  Kubinec, Kavala

Počet diváků: 420

Domácí: Navláčil, BartákVašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčka, libero Bláha. Střídali: Kittel, Adamec

Hosté: Celerýn, Ticháček, Hudák, M.Nesvačil, F.Nesvačil, Rybníček, libero Sadílek. Střídali: Pietkiewicz, Vachoušek, Teubner

Vyjádření:

Domácí:

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): Jsme strašně zklamaní, po velmi dobrém výkonu v Ostravě doma opět kolaps.

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Dva sety jsme zbytečně šli se soupeřem do koncovky, přestože jsme vedli, obě jsme pak ztratili a to bylo rozhodující.“

Hosté:

Martin Ticháček (kapitán Benátky nad Jizerou):  „Začali jsme po cestě vlažně a rychle prohrávali. Postupně jsme se rozehráli a po bojovném výkonu slavíme za tři body. “

Pavel Třešňák (trenér Benátky nad Jizerou): „Vyrovnané  a hektické utkání , ve kterém jsme zvítězili a získali velmi důležité tři body. Rozhodla naše větší bojovnost a vůle po vítězství. „

Popis utkání:

Do druhého setu šli domácí jasně za ziskem. Po vyrovnaném začátku setu první TT 7:8, postupně navyšovali náskok, druhý TT 16:12. Do koncovky šli s náskokem sedmi bodů 20:13, 23:18 a 25:18.

Ve třetí setu byl boj o každý bod až do druhého TT 16:15. Pak hosté unikli 17:19, 19:22 a set vyhráli 19:25.

Ve čtvrtém setu měli domácí nůž na krku. Zpočátku se zdálo, že si vynutí pátý set. V prvním TT vedli 8:4, ve druhém 16:12. Hosté však bezchybnou a trpělivou hrou v obraně přiváděli domácí hráče k zoufalství. Postupně hru vyrovnali a v dramatické koncovce ukázali více volejbalosti a vyhráli 32:34 a tím celý zápas 1:3.

Autor: tým Zlína