Volejbalový turnaj žákyň na Zámku BERCHTOLD

V nádherném areálu Zámku Berchtold se za krásného slunečného počasí v sobotu 16. 6. 2018 uskutečnil již 6. ročník Kunického poháru ve volejbale žákyň, modrého a červeného minivolejbalu. Turnaj probíhal na třech hřištích s umělým povrchem. Na každém hřišti se hrála jedna kategorie. Benátecké dívky si zahrály v kategorii žákyň (mladší+starší) a v modrém minivolejbalu.

Žákyně hrály ve složení: Anička Lubíková, Eliška Louková, Johanka Sejkorová, Aneta Jandlová, Kristýna Nováková, Markéta Vyskočilová.

Modrý minivolejbal hrály: Tereza Bůžková a Eliška Kozmér.

Žákyně hrály v tříčlenné skupině s týmy Kunic a Roztok (Kralupy nedorazily). První zápas hrály naše dívky proti soupeřkám z Roztok a ze začátku se nemohly vůbec dostat do hry. Kazily spoustu nevynucených míčů,soupeř hodně smečoval a holky je nedokázaly zablokovat. První set prohrály 20:25. Ve druhém setu začaly po poradě s trenérem používat dvojblok a tím se jim podařilo dost míčů zablokovat. Druhý set vyhrály 25:23. Ve třetím rozhodujícím setu dívky pokračovaly ve zlepšeném výkonu, ale bohužel pár šťastných míčů soupeře, znamenalo porážku 12:15. První zápas prohrály 1:2 na sety. Ihned po skončení zápasu následoval druhý zápas proti Kunicím. Soupeřky měly velkou výškovou převahu. V tomto zápase se na začátku prvního a ke konci druhého setu projevila únava z krásného a teplého počasí. Dívky sice bojovaly, dařilo se jim na dvojbloku spoustu míčů zablokovat, ale přesto to nestačilo a celý zápas prohrály 0:2 na sety. V těchto dvou zápasech dívky poznaly, že proti lepším a vyšším soupeřům se musí používat dvojblok. Dívky se i přes porážky velmi dobře bavily, po celou dobu byla vidět radost a chuť si zahrát.

V modrém minivolejbalu bylo sedm družstev. Naše Terezka Bůžková a Eliška Kozmér byly jediné družstvo složené ze dvou hráček, ostatní družstva hrála ve třech. Dívky první zápasy hrály proti lepším soupeřům a musely se spolu trochu sehrát a naučit se, jak hrát ve dvou. Tyto první zápasy prohrály. Postupem času se zlepšovaly a začaly se bavit, smát a povzbuzovat. Podařilo se jim vyhrát zápas a další remizovat 1:1 na sety. Dívky si zahrály šest zápasů na přímém slunci a vydržely hrát naplno po celou dobu turnaje. Navíc hrály bez střídání a ve dvou. Bylo to velmi náročné a všichni diváci i ostatní trenéři z jiných týmů je obdivovaly.

Všechny dívky zaslouží velkou pochvalu, nejenom za předvedenou hru, ale hlavně za své nadšení, radost, zábavu, smích a povzbuzování při hře.